Başkan Kadir Topbaş’tan Gaziantep ziyareti… 26.4.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci’yi makamlarında ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde düzenlenen “Siyaset Liderlik ve Şehircilik Konferansı’na katılmak üzere gittiği Gaziantep’te ilk olarak Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci’yi ayrı ayrı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerde Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu da yer aldı.

 

Valilik ziyaretinde Gaziantep’in derin bir tarihe ve muhteşem mimari örneklere sahip bir şehir olduğuna dikkat çeken Başkan Kadir Topbaş, şehrin Suriyeli mültecilere kucak açmasının çok önemli bir hizmet olduğunu söyledi. Başkan Topbaş, Gaziantep’in son yıllardaki yatırım ve hizmetlerle önemli gelişmeler kat ettiğini de sözlerine ekledi.

 

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Suriyeli mültecilere ve Gaziantep’e yaptığı yardımlardan dolayı Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür etti. Başkan Topbaş, daha sonra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte tarihi Gaziantep Hamam Müzesi ile bahçesinde antep fıstığı yetiştirilen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir sosyal tesisi de gezdi.