Gençlere liderlik dersi… 26.4.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde düzenlenen Siyaset Liderlik ve Şehircilik Konferansı’na katıldı. Öğrencilere liderlik ve şehir yönetimi ile ilgili bir konuşma yapan Başkan Topbaş, “Lider bir ötekini düşünen, yarınlar için kaygı duyarak çalışan ve mevcut durumu iyi okuyan kişidir.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde düzenlenen Siyaset Liderlik ve Şehircilik Konferansı’nda öğrencilerle buluştu. Konuşmasında liderliğin sadece devlet yönetiminde değil, iş hayatında da olması gereken çok önemli bir özellik olduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş,  “Lider bir ötekini düşünen, yarınlar için kaygı duyarak çalışan ve mevcut durumu iyi okuyan kişidir. Böyle bir insan hem aklının, hem kalbinin, yani vicdanının sesini uygular. Lider olumlu, olumsuz her şeyi gören ve gerektiğinde ani kararla alabilecek öz güveni kendisinde gören kişidir” dedi.

 

İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde başlattığı yerel yönetim anlayışını geliştirerek başarılı olduklarını vurgulayan Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanımız bize zaman, para ve insan yönetiminin şehir yönetimlerinde çok önemli olduğunu öğretti. Biz de bu anlayışı geliştirerek İstanbul’a 13 yıldır önemli yatırım ve hizmetler kazandırdık. İstanbul’da inovasyonu her alana taşıdık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak dünyada teknolojiyi en iyi kullanan belediyelerden biriyiz. Geçmişte maaş olamayan belediye olarak ulaşımdan, altyapı, çevre, spor ve kültür-sanata kadar 98 milyar lira yatırım yaptık. Bu yılki yatırım bütçemiz de 16,5 milyar lira. Devlete de günü gelmiş bir lira borcumuz yok.”

 

Başkan Kadir Topbaş, konuşmasının ardından Hasan Kalyoncu Üniversitesi'ni gezdi ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin atölyelerini ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Topbaş, üniversite bünyesinde açılan bir hat sergisini de gezerek, görevlilerden sergi hakkında bilgi aldı.