Başkan Topbaş’a ziyaret 21.4.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, mevkidaşı Yakutsk Belediye Başkanı Aisen Nikolaev’i makamında ağırladı.

 

UCLG Avrasya Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Yakutistan’ın başkenti Yakutsk Belediye Başkanı Aisen Nikolaev, eşi Ludmila Nikolaeva ve aralarında Rusya İstanbul Başkonsolosu Andrey Podelyshev’in de bulunduğu altı kişilik heyet İstanbul Bütükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Kadir Topbaş, heyeti Saraçhane’deki başkanlık binasının kapısında karşıladı.

 

15 Temmuz şehitleri anıldı…

İki dönem Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Dünya Başkanlığı yapan ve halen UNACLA Başkanlığı görevini yürüten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, misafir heyetle uzun bir görüşme yaptı. Yakutsk Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki ilişkilerin konuşulduğu görüşmede Başkan Topbaş, iki dönem başkanlığını yürüttüğü UCLG’nin çalışmaları ile ilgili de bilgi verdi. Görüşmenin ardından misafir heyeti kapıya kadar uğurlayan Başkan Topbaş, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeci askerler tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye binasına verilen zararın gösterildiği fotoğraf panosu önünde o gece yaşananlarla ilgili olarak heyete bilgi verdi.