Kenetlenerek geleceğe yürüyeceğiz 16.4.2017

Referandum oylaması için Florya’ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sonucun hayırlı olmasını dileyerek, “Milletçe kenetlenerek, hep birlikte geleceğe yürüyeceğiz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, referandum için oy kullanmak üzere eşiyle birlikte Florya’da bulanan Murat Kölük İlkokulu’na geldi. Oy kullanma işleminin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Kadir Topbaş, “16 Nisan tarihlerden bir tarih, günlerden bir günde değil. Ulusumuzun yeni ufuklara açılacağı bir kapı demektir. İçeride sandık başkanından aldığımı bilgiye göre de ciddi bir katılım var. Bu da milli iradenin sandığa yansıması, vatandaşların hassasiyetinin göstergesi. Bundan dolayı çok memnunum.” diye konuştu.

 

“Muasır medeniyetler seviyesine birlikte ulaşacağız…”

Seçim sürecinde gerekli açıklamaları yaparak tavsiyelerde bulunduklarını ifade eden Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Söz milletin dedik ve sonuçta milletin hassasiyetinin sandığa yansıması ve arkasından yeni bir geleceğin başlaması demektir. Türkiye’de bir kardeşlik atmosferinin oluşması, sen ben demeden, ötekileştirmeden siyasi kimlikler bir tarafa bırakılarak, etnik ayrımlar yapılmaksızın, 80 milyonluk bir aile olduğumuzu ve kenetlenerek geleceğe yürüme bilinciyle dünyaya mesaj vermemiz gerekiyor. Dünya ciddi bir değişim içinde ve biz de bu değişime ayak uydurmak hatta geçmek zorundayız. Muasır medeniyetler seviyesine birlikte olduğumuz zaman ulaşırız. Birlikte olduğumuz zaman karşımızda hiçbir engel bizi durduramaz. Umutluyum geleceğin farklı olacağını tahmin ediyorum ve tüm yurttaşlarıma teşekkür ediyorum.”