Başkan Topbaş Trabzonlularla buluştu 15.4.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘Haydi Trabzonlular Buluşuyoruz’ programına katıldı. Coşkulu bir kalabalığa seslenen Başkan Topbaş, “Aydınlık geleceğin kapısındayız. Dosta düşmana karşı el ele, gönül gönüleyiz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Enerji Bakanı Berat Albayrak ile birlikte, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen ‘Haydi Trabzonlular Buluşuyoruz’ programına katıldı. Salonu dolduran coşkulu kalabalığa hitap eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bir Karadenizli olarak Trabzonlular ile buluşmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı liderliğinde yeniden dirilişi yaşadığını ifade eden Başkan Topbaş, “Küçülen dünyada insanlık can çekişiyor. Yakın coğrafyamız dahil dünyanın birçok noktasında kan ve gözyaşı var. Bu nedenle güçlü bir Türkiye tesis ederek geleceğe yürümek zorundayız.” diye konuştu.  

 

Dünyanın giderek kaosa doğru sürüklendiğini ve buna karşı duracak insanlara ihtiyaç olduğunu vurgulayan Başkan Kadir Topbaş, Türkiye’nin ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyecek bir güce sahip olmasının önemine değindi. Müjdelenmiş, emanet bir şehir olan İstanbul’un, Anadolu’nun tam bir mozaiği olduğunu dile getiren Başkan Topbaş, son yıllarda yapılan çalışmalarla İstanbul’un gücünü dünyaya hissettirdiğini söyledi.

 

Trabzonluların kıvrak zekalarının ve çalışkanlıklarının İstanbul’un da gelişmesine önemli katkı sunduğunun altını çizen Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Tarihin kırılma noktasındayız. Tarih yazmak için bir aradayız. Büyük dirilişin şafağındayız. Aydınlık geleceğin kapısındayız. Dosta düşmana karşı el ele, gönül gönüleyiz. 16 Nisan sıradan bir gün değil. Partili Cumhurbaşkanının yetkileri, belediye başkanlarının yetkileri gibi genişleyecek ve hizmet için engel kalmayacak. Yurttaşlarımızın sağduyusu bunu ortaya koyacak. İnşallah 17 Nisan’da yeni bir şafakla uyanacağız.”