Beykoz’a metro müjdesi 12.4.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz’da vatandaşlarla buluştu. Harem - Beykoz arasında 14 km’lik bir tünel yapılacağını belirten Başkan Topbaş, Beykozlulara metro müjdesi verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beykozlularla biraraya geldi. Çukurçayır Meydanı’nda düzenlenen programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de katıldı.

 

2004 yılında göreve geldiklerinde Beykozlulardan doğalgaz talebi geldiğini dile getiren Başkan Kadir Topbaş, Beykoz’u 4 ay içerisinde doğalgaza kavuşturduklarını hatırlattı. 13 yılda Beykoz’a 1 milyar 700 milyon liralık yatırım yapıldığını belirten Başkan Topbaş, “Siz bu kutsal şehri bizlere emanet ettiniz. Biz de verdiğimiz hiçbir sözü yerde bırakmadık. Çünkü biz, bu millete hizmetkar olmayı şiar edinmiş bir anlayıştan geliyoruz.” dedi.

 

“Ülkeyi birlikte hak ettiği yere taşıyacağız…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı yerel yönetim anlayışını devam ettirerek bu günlere geldiklerini vurgulayan Başkan Topbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’deki ve İstanbul’daki değişimi hep birlikte yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan olduğu ilk gün şöyle bir şey demişti; ‘Eğer dünyadaki hızlı değişim ve gelişimi yakalayamazsanız bu yarışın dışında kalırsınız.’ Bizler de çalışmalarımızı bu yönde ilerletiyoruz. Bu ülkeyi hep birlikte hak ettiği yere getireceğiz. Yeter ki siz yanımızda olun, yeter ki bizlerden desteğinizi esirgemeyin.”

 

“Beykoz’a metro getireceğiz…”

‘Her yerde metro, her yere metro’ sloganıyla İstanbul’un her yerine metro hizmeti götürdüklerini ifade eden Başkan Topbaş, “Onların hayal bile edemeyeceklerini biz hayata geçiriyoruz. Beykoz’a metro getireceğiz. Çocukluğumda hatırlıyorum Beykoz’a geldiğimiz zaman burada yatıya kaldırdık. Buraya gelince bir gün kalacak ve öyle dönecektin. O zamanlar ulaşım yoktu. Ama şimdi metrolardan bahsediyoruz. Buradan binip Taksim’e, Kartal’a, havalimanına gidebileceğiniz bir gelecekten bahsediyorum.” diye konuştu.

 

“Harem - Beykoz arası 14 km’lik tünel…”

Harem - Beykoz arasında yapılacak olan tünel ile ilgili de bilgi veren Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “Proje aşamasındaki tünel 14 km olacak. Harem’den başlayan tünel, Küçüksu Çayırı’ndan çıkacak.”

 

“16 Nisan sıradan bir tarih değil…”

16 Nisan’ın milat olduğuna değinen Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “16 Nisan, takvimlerde sıradan bir gün değil, sıradan bir tarih değil. Yeni Türkiye’nin başlangıcı olacak bir tarih. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Türkiye’de daha güçlü bir yönetim olacak. Devletimizin bekası için ülkemizin geleceği için ‘Evet’ diyeceğiz.”