Polis Teşkilatı’nın 172. yılında anlamlı ziyaret 10.4.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yılı nedeniyle Adalar’da İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Düzenlenen tekne gezisinde konuşan Başkan Topbaş, Adalar’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanı olduğu dönemde suya, kendi görev süresinde ise doğalgaza kavuştuğunu söyledi.

Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yıldönümünde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk ile birlikte AK Parti Teşkilatı’nın düzenlediği tekne gezisine de katılan Başkan Topbaş, 13 yılda 98 milyar lira yatırım yaptıklarını, bu yıl da 16.5 milyar liralık yatırım bütçelerinin olduğunu belirtti. ‘Her yerde metro, her yere metro’ diyerek yola koyulduklarını hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul’u raylı sistem ağlarıyla örüyoruz. Her tarafa ciddi yatırımlar yapmaktayız. Daha önce bu kaynaklar nereye gidiyordu? Bunlar sorgulanmadı.” dedi.

 

“Denizin altından ateşi geçirdik…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde Adalar’a denizin altından su getirdiğini hatırlatan Başkan Topbaş, “Biz de göreve geldiğimizde denizin altından ateşi geçirdik. Yani Adalar’a aynı şekilde doğalgazı getirdik. Geçmişte İstanbullulara asbest borulardan su içirdiler. Göreve geldiğimizde bu boruların tamamını değiştirdik. Adalar’a her türlü hizmeti getirdik. 24 saat bize çalışmak için az geliyor. Bu şehre daha neler katabiliriz diyerek gece gündüz çalışıyoruz.” diye konuştu.

 

“Güçlü bir Türkiye kurulmuş oyunları bozuyor. Güçlü Türkiye geçmişte ecdadımızın olduğu gibi başka mazlum coğrafyaların da umudu olur. Sevdamız, ülkemiz ve geleceğimiz.” ifadelerini kullanan Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın neresinde ne varsa takip ediyor ve geliştirerek İstanbul’da hizmete koyuyoruz. İstiyoruz ki yaşayanların gurur duyduğu ve dünyanın gıptayla baktığı bir Türkiye ve bir İstanbul oluşturalım. İstanbul olarak sadece kendi coğrafyamızda değil, dünyanın her tarafında mazlum coğrafyalara el uzatıyoruz.”

 

“Halkın sağlığı için ne gerekiyorsa yapmalıyız…”

İBB’nin Halk Ekmek Şirketi’ne doğal bebe bisküvisi, doğal çikolata ve doğal fındık ezmesi yapması için talimat verdiğini ve üretim için makine siparişini verdiklerini anlatan Başkan Topbaş, konuşmasına şöyle devam etti: “Halk Ekmek Genel Müdürüm, ‘Başkanım bunlar çok güzel. TV’de yoğurt konusunu işliyorlardı. Vatandaşın sağlığı için yoğurt yapsak mı?’ dedi. Sadece yoğurtta 18 katkı maddesi kullanılıyor. Bir başkan olarak sadece ulaşım, altyapı, üstyapı değil, halkın sağlığı için ne gerekiyorsa yapmalıyız.”

 

16 Nisan’ın Türkiye için bir milat olduğunun altını çizen Başkan Topbaş, konuşmasını şöyle tamamladı: “Belediye başkanlığı gibi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olursa, Türkiye önünde hiçbir engel tanımayacak. Bu sistem Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemize bırakacağı en büyük mirastır. İnşallah 16 Nisan’da hepimizin yüzünün güldüğü bir sonuçla karşılaşacağız.”