Başkan Topbaş, vatandaşla biraraya geldi 28.3.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepeli kadınlar ve Artvinli vatandaşlarla buluştu. İstanbul’a ve ilçeye yapılan yatırımları anlatan Başkan Topbaş, Fatih Mahallesi’nden Ortadağ’a teleferik talebini olumlu karşıladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepe’de AK Parti Kadın Kolları’nın düzenlediği toplantıda kadınlara hitap etti. İstanbul’a ve ilçeye yapılan yatırımlardan bahseden Başkan Topbaş, “16 Nisan’da söz sizin.” dedi.

 

İstanbul’un sorunlarını bilerek göreve geldiklerini ve ulaşım ile altyapı başta olmak üzere her alanda çok büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Kadir Topbaş, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in ilçedeki Fatih Mahallesi’nden Ortadağ’a teleferik yapılması talebine karşılık “Bakın teleferik istiyorsunuz. Ben de yapalım diyorum. İşte başkanlık böyle bir şey.” diye konuştu. Sancaktepe’ye üç ayrı metro hattının geleceğini ve bunun geçmişte hayal bile edilemeyeceğini aktaran Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul’a daha neler yapabiliriz de bizi hayırla yad ederler diye çalışıyoruz. Locaların adamı olmadık. Ecdadımız sömürgeci olmamış. Bakınız, İBB olarak kullanmadığımız 217 İkarus marka otobüsü yenileyerek Afrika’dan Bosna’ya, hatta Gürcistan’a kadar hediye ettik. Karşılığında hiçbir şey istemiyoruz. İstanbul sürekli gelişiyor, Türkiye’ye ve dünyaya örnek oluyor. İstanbul’un yardım elini uzattığı her yere aslında sizin dualarınızla ulaşıyoruz.”

 

“15 Temmuz’da milletimiz yüreğinde imanı ve elinde bayrağıyla tankın topun önüne çıktı.” ifadesini kullanan Başkan Topbaş, vatandaşların 16 Nisan’da Türkiye’nin nasıl bir sistemle yönetileceğine karar vereceğini kaydetti.

 

İBB’den çocuklar için doğal bebe bisküvisi ve fındık ezmesi

İstanbul’a daha ne katabiliriz diye aralıksız çalıştıklarını dile getiren Başkan Topbaş, bebe bisküvilerinde paketlenmiş yiyeceklerde zararlı katkı maddeleri kullanıldığına yönelik haberleri hatırlatarak, Halk Ekmek AŞ’ye katkısız, tamamen doğal bebe bisküvisi yapılması yönünde talimat verdiğini belirtti. Doğal ürünlerin bir iki ay içinde satışa sunulacağını açıklayan Başkan Topbaş, “İleride bu bisküvinin daha büyüğünü yaparak çocukların beslenmelerine girmesini sağlayacağız. Yine Halk Ekmek şirketimiz, tamamen doğal ve katkı maddesi içermeyen fındık ezmesi üretecek.” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin hızlı gelişmesi için belediye başkanlığı gibi hızlı refleksleri olan bir sistem istediğini vurgulayan Başkan Topbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bakınız, başkan olarak sizinle aramızda hiç kimse yok. Dünya hızla değişiyor. Daha hızla karar veren bir sistem gerekiyor. Bana 13 yıldır yetki veriyorsunuz. Yılda 42 milyara hükmediyoruz. Parayı nereye harcadığımızı ve hangi göreve kimi getirdiğimizi belki bilmezsiniz. Ama seçimde bana yaptığım işleri beğenirseniz oy verirsiniz. Siz, bize inandınız güvendiniz. Biz de emanetin ne olduğunu ve hesap verileceğini bilenlerdeniz.”

 

Başkan Kadir Topbaş, Sancaktepe’deki ikinci buluşmasını Kafkas Artvin Dernekleri Sancaktepe Şubesi’nin üyeleriyle gerçekleştirdi. İstanbul ve Artvin’de yapılan yatırımları anlatan Başkan Kadir Topbaş’a hemşerileri alkışlarla destek verdi. Başkan Topbaş, Başbakan Binali Yıldırım’ın İBB tarafından çevre havalimanlarından Artvin’in baraj ve göllerine uygun uçaklarla seferler düzenlenmesi için talimat verdiğini de hatırlattı.