Sancaktepeliler yatırımlarla buluştu 26.3.2017

İstanbul’un en genç ilçelerinden biri olan Sancaktepe’ye yapılan yatırımların toplu açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından gerçekleştirildi. 14 yılda yakalanan başarının istikrar ve güvene dayandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde milletin kim tarafından ve ne kadar süre yönetileceğine yine milletin karar vereceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepe Belediyesi Yeni Hizmet Binası, Şehit İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanesi ve Sancaktepe Güreş Eğitim Kamp Tesisi’nin de aralarında bulunduğu dokuz yatırımın toplu açılışını gerçekleştirdiler. Düzenlenen açılış törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim yolumuz ecdadımızın, tarihimizin ve medeniyetimizin yoludur. Türkiye, bugünlere kolay gelmedi. Geçmişte hizmeti olan herkesi saygıyla yad ediyoruz ama şu da bir gerçektir ki asıl başarıyı son 14 yılda yakaladık. Bunun sırrı istikrardır, güvendir. Bunun sırrı, milletin emanetine gözü gibi bakan bir anlayışın tek başına iktidar olmasıdır.” dedi.


“Her şey şeffaf olacak…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkede artık hükümetler otel odalarında kurulmayacak, bürolarda kurulmayacak, medya patronlarının talimatıyla kurulmayacak. Her şey şeffaf ve açık olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde, milletimiz kim tarafından ne kadar süre yönetileceğine sandıkta kendisi karar verecek.” diye konuştu.

 

“Türkiye başarıları bu sisteme rağmen elde etti”

Türkiye’de elde edilen başarıların mevcut sisteme rağmen elde edildiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mevzuatı silah gibi kullanan bürokratik oligarşiye rağmen bu başarılar kazanılmıştır. Milletimizin emeğini, alın terini sömüren, insanımızın kazancına ortak olan faizcilere rağmen bu yatırımlar gerçekleştirilmiştir. Terör örgütlerine, sistemin zaaflarını silah gibi kullanan vesayet odaklarına, buldukları her fırsatta sokakları ateşe veren vandallara rağmen bu başarılar kazanılmıştır. Hangi adımları attıysak, hangi projelerimizi hayata geçirdiysek, bu ülkeye ne kazandırdıysak, bunlara rağmen yaptık.”

 

“Gençlerimize güveniyor ve inanıyoruz…”

Modern Türkiye’nin temellerinin atıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Gelişmemize, kalkınmamıza, çok daha ileri gitmemize engel olan başbakan - cumhurbaşkanı kavgalarına, yeni sistemle son vereceğiz. Yürütme gücünü bu iki makamı birleştirip, milletin yüzde 50 artı bir oyuyla seçilen cumhurbaşkanına teslim ederek meseleyi çözüyoruz. Biz gençlerimize güveniyoruz. Bu ülkenin gençliğinin iş başa düşünce neleri başarabileceğini en son 15 Temmuz’da yaşadıklarımızdan çok iyi biliyoruz. Tankların ve topların üzerine gittiler. F-16’lardan, helikopterlerden kaçmadılar. Gençlerimizin, ‘Meclisi çoluk çocukla dolduracaklar’ diyenlere en güzel cevabı vereceklerine inanıyorum.”

 

“16 Nisan bir milat…”

Yapılan yatırımlarla susuzluk çeken İstanbul’dan, su sıkıntısı olmayan İstanbul’a gelindiğini ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Değişen ve gelişen bir Türkiye için, yarınları farklı olan, ezber bozan bir Türkiye için 16 Nisan bir milat. ‘Evet’ diyeceğiz.” dedi.

 

“Geleceğe birlikte yürüyeceğiz…”

Göreve geldikleri günden bu güne Sancaktepe’ye 2 milyarlık yatırım yaptıklarını hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, sözlerine tamamladı: “Sancaktepe yeni bir ilçe. Buraya metro hayal edilemezdi ama Sancaktepe’nin 3 ayrı noktasını metro ile buluşturma projeleri var. Bu metro projelerimizin bir kısmının inşaatları devam ediyor bir kısmının da inşaatlarına başlayacağız. Bu yatırımlar bundan sonra da devam edecek. Sizin gücünüz, yanımızda duruşunuz bize güç katmakta. Geleceğe birlikte yürüyeceğiz.”