Spor yatırımlarıyla birlikte başarı da artıyor 24.3.2017

Spora ve sporculara yaptığı yatırımlara göreve geldiği günden beri hız kesmeden devam eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geleceğin sporcularıyla biraraya geldi. Sporculardan şampiyonluk sözü alan Başkan Topbaş, yapılan spor yatırımlarla birlikte kazanılan başarıların da arttığını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde yüzlerce sporcu ve aileleriyle buluştu. Buluşmaya AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de katıldı. Spor A.Ş bünyesinde görev alan spor eğitmenlerinden kurulu Spor Aşk Dansa Grubu’nun yaptığı gösterinin ardından konuşan Başkan Kadir Topbaş,  göreve geldikleri günden bu güne yatırım yaptıkları alanların başında sporun geldiğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde spor alanında başlattığı yatırımları daha da artırdıklarını belirten Başkan Topbaş, “Gururla ifade etmeyelim ki spor salonu yaptığımız okullarda hem öğrencilerin başarıları arttı hem de spor alanında bu öğrencilerimiz dünyada ve Türkiye’de önemli başarılar kazandı.” dedi.

 

Salonları sporcular ve aileleri de kullanıyor

2005 yılında Atina Olimpiyatları’na gittiğinde gördüğü manzaradan çok etkilendiğini dile getiren Başkan Topbaş duygularını şöyle anlattı: “Yunanistan ev sahibiydi ve yüzlerce sporcuyla katılmıştı. Nüfusumuzun çok genç olmasına rağmen bizden de çok az sporcu bulunuyordu. Atina’dan döner dönmez bu genç nüfusumuzdan sporcu yetiştirmek için okulların bahçelerine spor salonları yapmaya başladık. Bu açtığımız spor salonları hem öğrencilerin hem de ailelerin kullanabileceği salonlar oldu. İstanbul’da açtığımız spor salonlarında eğitim alan sporcularımız da dünya spor müsabakalarında göğsümüzü kabartacak başarılar elde etti.”

 

7’den 70’e herkes spor yapabilsin

İstanbul genelinde 200’ün üzerinde spor salonunun hizmet verdiğini vurgulayan Başkan Topbaş, “İstanbul’da 7’den 70’e herkes spor yapabilsin istedik. Tesislerimizden 7 milyonun üzerinde insan istifade ediyor. Fatih Silivrikapı’da buz pateni pisti yaptık, Zeytinburnu Belediyesi’nin kurduğu buz hokeyi takımı Avrupa şampiyonu oldu. Demek ki fırsatı verildiğinde sonuç alınabiliyor.” diye konuştu.

 

Çocukların fiziklerini ve bünyelerini tanımaları için 4 - 6 yaş arasında spora başlaması gerektiğini aktaran Başkan Topbaş, “Çocukların enerjisini harcaması lazım. Paratoner gibi bu enerjiyi almak zorundayız. Bu da spor salonları ile mümkün olur.” dedi. Ebeveynlerin yaşam tarzlarının çocuklara örnek olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, konuşmasını şöyle tamamladı: “Çocukların ilk eğitim alanları aile ocaklarıdır, anne kucağıdır. Sizin davranışlarınız onlara birebir yansır. Siz kitap okumuyorsanız, televizyon izliyorsanız çocuğunuzda aynısını yapacaktır. Çocuğa doğru karakter ve hareketi aile davranışları gösterir. Ev içindeki huzur ve barış Türkiye’nin geleceğini hazırlıyor.”