Çatalca doğalgaza kavuşuyor 21.3.2017

İstanbul’un en uzak yerleri arasında gösterilen Çatalca’nın İhsaniye, İnceğiz ve Kabakça Mahallelerine doğalgaz verildi. Düzenlenen törende ilk gazı yakan Başkan Kadir Topbaş, iki ay içerisinde dokuz mahalleyi daha doğalgazla buluşturacaklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çatalca programlarında vatandaşla biraraya geldi. İlk olarak İhsaniye Meydanı’nda düzenlenen gaz verme törenine katılan Başkan Topbaş, yedi ay önce bölgeyi ziyaretinde verdiği doğalgaz sözünü yerine getirdi. Düzenlenen törene AK Parti Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan da katıldı. Çatalca’nın İhsaniye, İnceğiz ve Kabakça mahallelerine verilen ilk gazı tören alanında Başkan Kadir Topbaş yaktı.

 

Dokuz mahalleye daha doğalgaz, İstinye’ye metro

Yedi ay önce başlattıkları çalışmanın kısa sürede biterek hizmete açılmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Kadir Topbaş, iki ay içerisinde de Çanakça, Akalan, İzettin, Gökçeali, Nakkaş, Kestanelik, Dağyenice, Subaşı, Okkalı’nın aralarında bulunduğu dokuz mahalleyi daha doğalgazla buluşturacaklarını müjdeledi. İstinye - Çubuklu arabalı vapur seferlerinin başladığını belirten Başkan Topbaş, “Vatandaşlarımız 8 dakika içerisinde karşıya geçebilecek. Ayrıca İstinye’ye metro da götürüyoruz. Denizin altında yollar ve tüneller yaparak iki yakayı birbiriyle buluşturuyoruz. Üsküdar’dan Kabataş’a denizin altında yürüme yolu yapıyoruz.” diye konuştu.

 

“Görevimiz; insanımızın olduğu yere hizmet götürmek…”

Maaş ödeyemeyen bir belediyeden, susuzluğun bir kader olarak gösterildiği yıllardan bu günlere gelindiğine değinen Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul’un artık su problemi yok. Melen’den su getirdik, barajlar yaptık. Çatalca’ya da bir buçuk ay gibi kısa bir sürede su getirdik. İnsanımızın olduğu yere hizmet götürmek bizim görevimiz. Üç dönemdir İstanbullu bize güvendi ve yapmaktan gurur duyduğumuz bu görevi verdi.”