Çatalca’nın 9 mahallesine daha doğalgaz 21.3.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çatalca programı kapsamında Çanakça’da vatandaşla biraraya geldi. İhsaniye, İnceğiz ve Kabakça mahallelerinin doğalgaza kavuştuğunu söyleyen Başkan Topbaş, iki ay sonra Çanakça’nın da aralarında bulunduğu 9 mahalleyi daha doğalgazla buluşturacaklarını müjdeledi.

Başkan Kadir Topbaş’ın Çatalca’da programları kapsamında Çanakça’da vatandaşla buluştu. Programa AK Parti Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan’ın da katıldı. Çatalcalı vatandaşlar Başkan Topbaş’a yoğun ilgi gösterdi.

 

“Bu şehre hizmet etmek en şerefli gurur…”

Programda konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Dünyanın imrendiği İstanbul’u sizin desteğinizle üç dönemdir yönetiyorum. Bu şehre hizmet etmek en şerefli gururdur.” dedi. Göreve geldikleri günden bugüne Çatalca’ya 1 milyar, İstanbul’a ise 98 milyar liralık yatırım yapıldığını hatırlatan Başkan Topbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim bu yatırımlarımız münasebetiyle her ay İstanbul piyasasına sadece işçilik olarak 485 milyon lira girmektedir. Bu istihdam demektir, aş, iş demektir. Biz yatırımlarımızı daha da artırmayı planlamaktayız.”

 

“Çatalca doğalgaz ve metro ile buluşacak…”

İhsaniye, İnceğiz ve Kabakça Mahallelerinde vatandaşların artık soba yakma derdinden kurtulduğunu ifade eden Başkan Topbaş, Çanakça, Akalan, İzettin, Gökçeali, Nakkaş, Kestanelik, Dağyenice, Subaşı, Okkalı’nın aralarında bulunduğu 9 mahallenin daha doğalgaz ile buluşacağını söyledi. Çatalca’ya tren yolundan hafif metro getirecekleri müjdesini veren Başkan Kadir Topbaş “Buradan İstanbul’un her tarafına gideceksiniz. 4 - 5 kilometrelik mesafede bulunan istasyona gittiğiniz zaman hemen İstanbul’dasınız. Hızlıca, konforlu, kaliteli bir yolculuk yapacaksınız.” diye konuştu.

 

Eski lojman ve okulun yıkılıp dökülmek üzere olduğunu öğrenen Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “O lojmanları yıkacağız ve sekiz derslik bir okul yapacağız. Güçlendirme değil bu. Başkanlık sistemi işte bu kadar kolay. Bürokrasiye takılmadan ve zaman kaybetmeden anında karar verebiliyor, anında çözüm getirebiliyoruz.”