Fatih’ten 3.Havalimanı’na metro müjdesi 20.3.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya geldi. 13 yılda 98 milyar liralık yatırım yapıldığına değinen Başkan Topbaş, Vezneciler’den 3.Havalimanı’na yapılacak olan metronun da müjdesini verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, birtakım etkinliklerde Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle buluştu. Ak Parti Fatih Kadın Kolları tarafından düzenlenen programa Başkan Kadir Topbaş ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de katıldı. Programda konuşan Başkan Kadir Topbaş, demokratik bir yönetimin verdiği özgürlükle böyle bir program düzenlenebildiğini ifade ederek, “İyi ki demokratik rejim var. Yoksa sizlerle birlikte olamaz ve sandıklarda özgürce oy veremezdik.” dedi.

 

Fatih’e 2 milyar 700 bin liralık yatırım

Türkiye’nin güçlenerek dünyada ezber bozduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, “Türkiye’nin bu kadar güçlenip dünyada söz hakkına sahip olması, kaynaklarımızı doğru kullanan bir liderin önderliğinden geçiyor. Biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanı olduğu dönemde başlattığı yönetim anlayışını devam ettiriyoruz.” diye konuştu. Belediye başkanı olarak başarılarının arkasında verilen yetkilerin bulunduğunu belirten Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “Bir belediye başkanının daha iyi hizmet etmesi için geniş yetkilerinin olması önemlidir. Bunu istemek bir ayrıcalık istemek, tek adamlık istemek değildir. Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar yaptığımız yatırımlara hız kesmeden devam ediyoruz. 13 yılda 98 milyar yatırım yaptık. Bu seneki yatırım bütçemiz de 16,5 milyar lira. Fatih’e de bu güne kadar 2 milyar 700 bin lira yatırım yaptık.”

 

“Vezneciler’den 3. Havalimanı’na metro gelecek…”

‘Her yerde metro, her yere metro’ anlayışıyla yola çıktıklarını hatırlatan Başkan Topbaş, Fatihlilere şu müjdeyi verdi: “Vezneciler’den 3. Havalimanı’na kadar gidecek bir metro çalışması yapıyoruz. Bu metronun Fatih İtfaiye’de, Hırka-i Şerif ve Çarşamba’da istasyonu olacak. Ayvansaray’a inecek, Edirnekapı’ya çıkacak, Eyüp’ten geçecek. En fazla yarım saat yürüme mesafesinde istasyona erişebileceksiniz. Vefa Stadyumu için de bir proje hazırladık ve Spor Bakanlığımıza gösterdik. Proje bittiğinde Fatih çok güzel bir spor kompleksine kavuşmuş olacak.”