Parti üyesi olmasam bile ‘Evet’ derdim 20.3.2017

Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla buluştu.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından Cennet Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa da katılan Başkan Kadir Topbaş’a Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz eşlik etti. Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla biraraya gelen Başkan Kadir Topbaş, “16 Nisan’da yapılacak olan referandumda bir parti üyesi olmasam bile ‘Evet’ derdim.” diye konuştu.

 

“Küçükçekmece’ye 2,5 milyar liralık yatırım yapıldı…”

Göreve geldikleri günden bu güne Küçükçekmece’ye 2,5 milyarlık yatırımın yapıldığını söyleyen Başkan Kadir Topbaş, gelişen ve değişen bir dünyada güçlü bir Türkiye için çabuk karar verebilen, adım atabilen yönetimlere ihtiyaç olduğunu vurguladı. Hz.Mevlana’nın ‘Bir neslin geleceğini bir önceki nesil hazırlar’ sözüne değinen Başkan Topbaş, Yeni Anayasa Referandumu’na dair de şunları söyledi: “Sarıyer’den Büyükçekmece’ye 140 km tünel yapıyoruz. Bu tünel Küçükçekmece’den de geçiyor. Kilometresi 40 - 50 milyon TL. Büyükçekmece’ye kadar transit olarak yer altından gideceksiniz. Bu gibi ulaşım sistemlerine hayır denir mi? Tünel yollar, metrolar istiyorsak, evimizde her daim suyumuz aksın, derdimiz sıkıntımız olmasın diyorsak evet demek lazım. Havası güzel, denizleri temiz ve çöp yığınları olmayan bir İstanbul için, ülkemizin yarınları ve geleceğimiz için evet demek lazım.”