Büyükçekmece’ye havaray geliyor 16.3.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Roman vatandaşlarla buluştu. Büyükçekmece’ye yapılacak havarayın ihale aşamasında olduğunu açıklayan Başkan Topbaş, hattın Sefaköy ve Halkalı üzerinden geçeceğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükçekmece’deki bir düğün salonunda Roman vatandaşlarla biraraya geldi. Davul zurna eşliğinde karşılanan Başkan Topbaş, salonu dolduran yüzlerce vatandaşın masalarını gezdi. Roman vatandaşların yıllarca yönetimler tarafından görmezden gelindiğini ve sorunları ile ilgilenilmediğini belirten Başkan Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra bu tutumun değiştiğini söyledi. Göreve geldiği 2004 yılında Büyükçekmece’nin Büyükşehir’e bağlı olmamasına rağmen bu bölgeyi sık sık ziyaret edip vatandaşların sorunlarını dinlediğini hatırlatan Başkan Topbaş, “Bu güne kadar Büyükçekmece’ye 1 milyar 200 milyon yatırım yaptık. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.” diye konuştu.  

 

“Sahillere bir damla pis su dökülmüyor…”

Büyükçekmece sahilinde önceki yıllarda fosseptiklerin arasında denize girildiğine değinen Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “Deprem sonrası çökmüş ya da erimiş atıkların karaya vurduğu yerler mikrop saçıyordu. Bizler 22 kilometre uzunluğunda tüneller yaparak sahillere bir damla bile pis su dökülmesine engel olduk.”

 

“Büyükçekmece’ye havaray geliyor…”

Dünyada metro yapan tek belediyenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi olduğunu ifade eden Başkan Kadir Topbaş, Büyükçekmece’ye yapılacak havarayın, Sefaköy ve Halkalı üzerinden geçeceğinin bilgisini verdi.

 

“Gelecek neslin sağlığını düşünüyoruz…”

Halk ekmeğin, bebe bisküvisi üzerine çalışmalarını tamamladığını aktaran Başkan Topbaş, tesislerin kurulum aşamasında olduğunu açıkladı. Piyasadaki bebe bisküvilerinde katkı maddelerinin olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, yapılan çalışmayla tamamen doğal, daha sağlıklı, temiz ve kaliteli ürünlerin üretileceğini söyledi. Halkın ve gelecek neslin sağlığını korumak için çalıştıklarını belirten Başkan Topbaş, 6 - 8, 8 - 12 ile +12 aylık bebekler için 3 çeşit bisküvi yapılacağını sözlerine ekledi.