İstanbul’un ulaşım sistemi Gine’ye anlatıldı 16.3.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gine Ulaştırma Bakanı Oyé Guilavogu ile biraraya geldi. Toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım yatırımları konuşuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gine Ulaştırma Bakanı Oyé Guilavogu ve beraberindeki heyeti ağırladı. Avcılar İBB Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya İBB Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, İETT Genel Müdürü Arif Emecen ve İBB bürokratları da katıldı.

 

Yatırımlarda en büyük pay ulaşıma ayrılıyor

Toplantıda konuşan Başkan Kadir Topbaş, ülkeler arasındaki ilişkilerin gelişmesinde yerel yönetimlerin katkısının önemine dikkat çekti. Dünya belediyeleri ile kardeş şehir protokolleri imzaladıklarını belirten Başkan Topbaş, Gine’nin başkenti Konakri ile de geçen yıl 29 Aralık’ta ‘İyi Niyet Protokolü’ imzalandığını hatırlattı. Göreve geldikleri günden bu güne kadar yaptıkları yatırımlar toplamının 98 milyar olduğunu ve bu miktarın yılsonunda 114 milyar liraya çıkacağını ifade eden Başkan Topbaş, “Yatırımlar bütçemizde en büyük payı ulaşıma ayırıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak dünyada metro ağları yapan tek belediyeyiz.” diye konuştu. Toplantıda İETT Genel Müdürü Arif Emecen de İstanbul’daki ulaşım sistemi ile ilgili geniş bir sunum yaparak metrobüs hakkında bilgi verdi.