İstanbul, dünyaya örnek oldu 14.3.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Teşkilatı’nın ev sahipliği yaptığı ‘Kadın Buluşması’na katıldı. Yapılan yatırımların temelinde halkın emeklerinin olduğunu belirten Başkan Topbaş, “16 Nisan’dan sonra ekonomisi daha da güçlenmiş, işsizlik oranları düşmüş, milli geliri artmış ve herkesin mutlu olduğu bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz.” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Teşkilatı’nın Esenler Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde düzenlediği ‘Kadın Buluşması’na katıldı. Toplantıda kadınlara seslenen Başkan Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 44 yıldır beraber yürüdüklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanlığında halkın gücüyle İstanbul’un çöp, su, atıksu, ulaşım gibi problemlerinin üstesinden geldiğini ifade eden Başkan Topbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da kurduğu sistemin Türkiye’ye ve dünyaya model olduğunu sözlerine ekledi. Türkiye’nin tarihi bir süreçten geçtiğini vurgulayan Başkan Topbaş, “Buradaki duruşumuz hem kendimiz, hem ailemiz, hem de vatanımız ve milletimiz için önemlidir. Bizim bu ülkeye, bu millete hizmet etme görevimizin yanı sıra, dünyanın her noktasındaki mazlum insanlara da yardım etme görevimiz var.” dedi.

 

“Ülkeye gönül vermiş insanlar yönetimde…”

13 yılda Esenler’e 2 milyar lira yatırım yapıldığını söyleyen Başkan Topbaş, sözlerine söyle devam etti: “Metrolardan, hayal edilemeyecek ulaşım sistemlerine ve çeşitli yatırımlara kadar her şey gerçekleşiyor. Bunun nedeni milletini seven bu ülkeye gönlünü vermiş insanların yönetimde olmasıdır. Vatandaşlarımız bu yönetime ‘evet’ dedikleri içindir. Hamdolsun, sandığa gittiğimiz hiçbir dönemde mahcup olmadık. Alnımız ak olarak destek istedik ve bu desteği aldık.”

 

İBB olarak Pakistan’ın Pencap eyaletinde metrobüs hattı kurduklarını, çöp toplama ve bertaraf işini yaptıklarını hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, Pencap’ın Pakistan’ın en temiz şehri haline dönüştüğünün ve verdikleri destekle Muhammed Şahbaz Şerif’in partisinin yüzde 30 oranındaki oylarını yüzde 62’ye çıkartarak iktidara geldiğinin üzerinde durdu.

 

“Herkes mutlu olsun, müferreh bir Türkiye olsun…”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımların temelinde halkın emeği olduğuna ve büyük yatırımlarla ciddi mesafeler kat ettiklerine değinen Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Ayrı gayrımız yok. Yüreği yanmayanın gözü yaşarmaz. Bizim gözümüz hep yaşlı. Herkes mutlu olsun ve müreffeh bir Türkiye olsun istiyoruz. İBB ve Türkiye Belediyeler Birliği olarak yurtdışında Afrika’dan Moğalistan’a kadar büyük bir coğrafyaya sizin adınıza hizmet üretiyoruz. Biz büyük bir milletiz. Yine güçlü bir millet oluşturmak adına Türkiye’de yeni bir sistem değişikliği geliyor. Belediye başkanı olarak bizi direk sizler seçiyorsunuz. Cumhurbaşkanlığı sistemi de aynı. Arada bakanlar kurulu, başbakan yok. Seçilen kişi hükümet edecek ve ülkeyi yönetecek. Ben Esenler’e ve İstanbul’a güveniyorum. İnşallah 16 Nisan’dan sonra farklı, güzelliklerle dolu, ekonomisi güçlenmiş, işsizlik oranları düşmüş, milli gelir daha da artmış ve herkesin mutlu olduğu bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz.”