Yatırım miktarı 114 milyon lira olacak 11.3.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çankırı Derneği Federasyonu’nun düzenlediği üst düzey yönetici kahvaltısında, federasyon üyeleriyle biraraya geldi. Bu topraklarda yaşayan insanların gurur duyacakları bir ülke temin etmek için çalıştıklarını belirten Başkan Topbaş, 98 milyar lira olan yatırım miktarını 114 milyona çıkaracaklarını söyledi.

Çankırı Derneği Federasyonu’nun (ÇANDEF) ev sahipliğinde Bağcılar Halk Sarayı’nda kahvaltı programı düzenlendi. Programa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Çankırı Milletvekili M.Emin Akbaşoğlu, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, ÇANDEF Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, Çankırı Vakfı Genel Başkanı Sami Soydal ve çok sayıda federasyon üyesi katıldı. Çankırılı olan eşi Özleyiş Topbaş’ın hemşerilerine olan selamıyla konuşmasına başlayan Başkan Kadir Topbaş, “Sizlerin desteğiyle ve hemşeriniz olan bir hanımefendinin desteğiyle üç dönemdir bu kutlu şehre hizmet ediyoruz. Bir insanın gücü, ortaya koyduğu eserlerle ölçülür. Biz bu ülkenin geleceğini tesis etmek için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Etnik kimliklerimize bakmadan, sen ben demeden, inanç farklılığı gözetmeden, hep birlikte bu ülke için çalışıyoruz.” dedi.

 

Türkiye’nin kıta özelliği gösterdiğini ve her bölgesinin ayrı bir özellik taşıdığını ifade eden Başkan Topbaş, “Bizler bu topraklarda bin yıldır tarih yazıyoruz. Ecdadımızdan aldığımız emaneti, gelecek nesillere taşıyoruz. Yöneticiler olarak bizlerin görevi, insanların gurur duyarak yaşayacakları bir ülke temin etmek.” diye konuştu.

 

“Yatırım hedefi 114 milyar…”

İstanbul’da yaptıkları yatırımların toplamının 98 milyar olduğunu belirten Başkan Topbaş, yılsonunda bu rakamın 114 milyar lira olacağını söyledi. Dünyada hiçbir belediyenin bu kadar çok metro yapmadığına değinen Başkan Topbaş, dünyanın gıpta edeceği bir şehir için çalıştıklarını vurguladı.

 

“3. Havalimanı müthiş bir kıymet…”

Üçüncü havalimanının yapıldığı yerle ilgili konuşan Başkan Kadir Topbaş, sözlerini söyle sonlandırdı: “En doğudan, Asya Pasifik Bölgesi’nden gelecek uçaklar Avrupa’dan aktarma alırken, kendi içine veya Afrika’ya iki saat önce inecekler. Onların tercihleri burası olacak. Müthiş bir merkez büyük bir kıymet olacak. Bu durumdan rahatsız olanlar tahrik ettiler. Krater haline gelmiş alanlarda bunu yapmamızı istemediler. Daha önce çevre düzeni planlarında Silivri bölgesi görünüyordu, niye orada yapmadınız, dediler. Oralar mutlak tarım alanları, sizler buraya karşı çıkıyorsunuz, oraya karşı çıkmayacak mıydınız? Bunlar, ülkede yatırım yapılmasın, ülke gelişmesin istiyorlar.”