Bağcılar, yatırımlarla buluştu 11.3.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bağcılar halkı için yaptığı tesislerin toplu açılışı gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ülkede vatanı, bayrağı, ezanı ve özgürlüğü için, güneş gibi batmaya hazır 80 milyon yüreğin olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bağcılar’da inşa ettiği Bölge İdare Mahkemesi, okullar, bilgi evleri, spor salonları, parklar, kapalı yüzme havuzları, sağlık tesisleri, camiler ile prestij caddelerin de aralarında bulunduğu tesislerin resmi açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Yapımı tamamlanan eserlerin açılış törenine İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da katıldı.

 

“Bağcılar, Türkiye’nin ve İstanbul’un özeti gibi…”

“Bu ülkede vatanı, bayrağı, ezanı ve özgürlükleri için güneş gibi batmaya hazır 80 milyon yürek olduğu müddetçe kimse bize diz çöktüremez.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağcılar’ın 22 kilometrekarelik alanda, 760 bini bulan nüfusu ve Anadolu’nun tüm renklerini biraraya getiren yapısıyla hem Türkiye’nin hem de İstanbul’un özeti gibi olduğunu söyledi. Darbe gecesinde Bağcılar’ın 7’den 70’e sokaklara döküldüğünü, Cumhurbaşkanı’na, hükümetine, istiklaline ve istikbaline canları pahasına sahip çıktığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bağcılar, o gece Malazgirt’te Bizans’ın üzerine yürüyen yiğitlerin ruhunu şad etti. Bağcılar, o gece Anadolu’yu bize ebedi yurt haline getiren Selçuklu’nun, Osmanlı’nın mirasına sahip çıktı. Bağcılar, o gece Çanakkale şehitlerinin, Kurtuluş Savaşı şehitlerinin, terörle mücadele şehitlerinin ruhlarının yeniden dirilişine şahitlik etti.” dedi.

 

1993 - 1995 yılları arasında Bağcılar’da ilçe başkanlığı yaptığını belirten Başkan Kadir Topbaş ise

Bağcılar’ın uzun yıllar ihmal edildiği hatırlatarak, “O günden bu güne çok şey değişti. Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemdeki yerel yönetim anlayışını devam ettirerek bu günlere geldik.” diye konuştu.

 

“Bizim rotasını belirlemiş bir kaptanımız var…”

Cumhurbaşkanı’nın vizyonuyla ortaya koyduğu yol haritasını takip ettiklerini vurgulayan Başkan Topbaş, konuşmasını şöyle noktaladı: “Gelişen İstanbul, değişen İstanbul yeniden ayağa kalkıyor. Türkiye dünyada ezber bozuyor. Bin yıllık geçmişe sahip bu milleti her yönden sıkıştırmak istiyorlar. FETÖ başta olmak üzere birçok entrikaları tezgahlayan iç ve dış düşmanların hilelerine rağmen Rabbim, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bunların hepsini boşa çıkartıyor. Bizim rotasını belirlemiş bir kaptanımız var. Onun yanında olmak, mesai arkadaşı olmak bizim için en büyük gurur. Milletçe el ele vererek bu ülkenin hak ettiği yere taşınmasında birer tuğla ve taş olmaya hepimiz hazırız.”