Sultanbeyli metroya kavuşuyor 11.3.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultanbeyli’ye yapılan yatırımların açılışını gerçekleştirdi. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 14 yıldır yazdığı başarı hikayesinin en yakın şahidinin Sultanbeyli olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sultanbeyli’yi yeni yatırımlarla buluşturduğu açılış töreni Sultanbeyli Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın açılışını yaptığı törene İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da katıldı.

 

Sultanbeyli’ye yapılan yatırımların ilçeye hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, eserlerin kazandırılmasında emeği geçen bakanlıkları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesini tebrik etti. Sultanbeyli için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacaklarını ifade etti. Hizmet etmenin, eser üretmenin ve şehrin imarına katkıda bulunmanın her şeyden önce bir sevda işi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer aşkınız varsa, sevdanız varsa bu yatırımları yaparsınız. Milletine aşık olmayanın hizmette gözü olmaz. Vatandaşının derdini, kendine dert edinmeyenin proje ile eser ile işi olmaz.” diye konuştu.

 

“Bize gurur, kibir yakışmaz… Bize tevazu yakışır…”

12 yıl boyunca bu ülkeye Başbakan olarak ve 2,5 yıl da Cumhurbaşkanı olarak hizmet etmenin lütfedildiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kararlılıkla ve tevazuyla çalışıyoruz. Bize gurur, kibir yakışmaz, bize tevazu yakışır. Sultanbeyli, Türkiye’nin bütün engellemelere ve zorluklara rağmen 14 yıldır yazdığı başarı hikayesinin en yakın şahididir. Sultanbeyli dışlanmayı, ötelenmeyi,kendi öz yurdunda parya muamelesi görmeyi iyi bilir. 28 Şubat zihniyetinin bu ülkede neler yaptığını, Sultanbeyli’de neler yaptığını, bu ülkenin mütedeyyin insanlarına nasıl tehdit olarak yaklaştığını sizler iliklerinize kadar yaşadınız.”


“Dünya İstanbul’u konuşuyor…”

Sultanbeyli’nin gönlünde ayrı bir yer tuttuğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, Sultanbeyli’nin her türlü hizmete layık olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu ilk günlerdeki, ‘Hızlı gelişen ve değişen bir dünya var. Bu gelişen dünyayı takip eder ve izler, siz de ona göre çalışırsanız, gelişirsiniz. Aksi taktirde gelişenleri izlemek zorunda kalırsınız.’ sözünü hatırlatan Başkan Topbaş, “İstanbul artık farklı bir yerde. Dünya İstanbul’u konuşuyor.” dedi.

 

Sultanbeyli’ye metro hattının geleceğini müjdeleyen Başkan Topbaş da, “İkarus otobüslerden modern ve konforlu otobüslere geçtiğiniz, seyahat etmeye başlayacağınız o ilk günlerdeki heyecanınızı hatırlıyorum. O memnuniyeti gözlerinizde görmüştüm. Buradaki göleti hizmete aldığımızda, meydanı olmayan Sultanbeyli’ye, üzerinde bulunduğumuz meydanı kazandırdığımızdaki memnuniyetinizi hep gördük.” diye konuştu.

 

“Siz, arkamızdaki en büyük güçsünüz…”

İstanbul’un hizmete doymadığını ve daha yapacak çok işlerinin olduğunu dile getiren Başkan Topbaş, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Bize engel olmak isteyenler var. Çanakkale’de ve 15 Temmuz’da destan yazdığımız gibi kol kola girerek geleceğe yürümeliyiz. İstikrarlı, sürdürülebilir bir kalkınmanın ana temeli istikrarlı bir yönetimden geçmektedir. Bizim bu kadar yatırım yapabilmemizin arkasında Türkiye’de yıllardır istikrarlı bir yönetim anlayışının olması var. İstikrar olmayan bir yerde başarılı olmak mümkün değil. İstikrarı devam ettirmek de sizin elinizde. Bunu çok iyi biliyorsunuz. Siz bizim arkamızdaki en büyük güçsünüz.”