New York Polis Departmanı’ndan taziye ziyareti 6.3.2017

New York Polis Departmanı’nda görevli Müslüman polisler Kutsal Gezi programı kapsamında İstanbul’u ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Aralarında Türklerin de bulunduğu polisler 15 Temmuz şehitleri için Başkan Kadir Topbaş’a taziyede bulundu.

Kutsal Şehirler Gezi Programı kapsamında New York’tan İstanbul’a gelen 15 kişilik Müslüman polisler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. New York Polis Departmanı’nda (NYPD) görevli, aralarında Türklerin de olduğu polisler, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde İstanbul’un değişik yerlerinde şehit düşen vatandaşlar için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziyede bulundu.

 

Polisler ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önündeki 15 Temmuz şehitlerinin fotoğraflarının yer aldığı panoya, çelenk ve karanfil bırakarak dua okudular. Başkan Kadir Topbaş, daha sonra makamında polislere 15 Temmuz gecesinde yaşananları anlattı. Görüşmenin ardından Başkan Topbaş, misafirlerine İBB Meclisi’ni gezdirerek meclisin çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

 

NYPD’de görevli polisler son olarak 15 Temmuz gecesi darbecilerin İBB binasına verdikleri zararın gösterildiği fotoğrafları incelediler. 15 Temmuz Anı Defteri’ni de imzalayan polisler, Başkan Topbaş’ı New York’a davet ettiler. Polisler, Kutsal Şehirler Gezi programı kapsamında sırasıyla Kudüs, İstanbul ve Mekke’yi ziyaret edecekler.