28 Şubat ve 15 Temmuz hafızalarda zinde tutulmalı 28.2.2017

AK Parti Kadın Kolları tarafından 28 Şubat’ın 20’nci yılında ‘Şubattan Sonra’ konulu toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Başkan Kadir Topbaş, 28 Şubat ve 15 Temmuz’da ortaya koyulan duruşun tüm dünyaya örnek olduğunu söyledi.

AK Parti İstanbul Teşkilatı Kadın Kolları, Haliç Kongre Merkezi’nde 28 Şubat ile ilgili 'Şubattan Sonra' konulu toplantıya ev sahipliği yaptı. Toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, bazı milletvekilleri ile AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Kadın Kolları üyeleri katıldı.

 

Toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 28 Şubat’ın 20’nci yılında birlik ve beraberlik içinde birarada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Bu topraklarda insan ömründen daha kısa sürede birçok olayın yaşandığını söyleyen Başkan Kadir Topbaş, “1.000 yıl boyunca millet ne demek, medeniyet ne demek, bunu dünyaya gösteren bir toplumun bireyleri olarak, kendi değerlerinden yoksunlaştırılmış bir toplum oluşturmak için yapılan çalışmalara şahitlik ettik.” dedi.

 

Türkiye nüfusunun yüzde 40’ının 30 yaşın altında olması nedeniyle, 28 Şubat’ın toplum üzerinde yaptığı baskı, sıkıntı ve travmayı toplumun önemli bir kesiminin tam olarak algılayamadığını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “Bir bireyi farklı bir kültürde yetiştirebilirsiniz. Ama bütün toplumu tarihi değerlerinden uzaklaştırarak farklı bir toplum haline dönüştüremezsiniz.” diye konuştu.

 

“Mücadelemiz tüm dünyaya örnek oldu…”

 

Başkan Topbaş, dünyada ve Türkiye’de barışı, huzuru ve herkesin inandığı gibi yaşayabilmesini arzu ettiklerini söyledi. 15 Temmuz’da her türlü teçhizata ve güce sahip darbecilere karşı durulduğunu belirten Başkan Topbaş, şöyle konuştu: “Bu duruş, dünya milletlerine de bir örnek teşkil etti. Bu nedenle 28 Şubat ve 15 Temmuz’un hafızalarda zinde olarak kalması gerekiyor. Çünkü o günlerde bu toplumun kendi bireyleriyle mücadele edildi. Siz değerli, yürekli insanlar samimiyetinizi ve imanınızı ortaya koyarak, ‘Çanakkale Geçilmez’ der gibi ‘Bu davadan geçilmez’ dediniz. Hanım kardeşlerimizin de 28 Şubat öncesi ve sonrasında gösterdiği mücadele tüm dünyaya örnek oldu.”

 

Net bir duruş ortaya koyulduğunda çarpık görüşlerin başarılı olamayacağına değinen Başkan Kadir Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “Gücünü nerden alırsa alsın, zulümle abad olunmayacaktır. İnanıyorsanız en güçlü sizsiniz. Rabbimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza güç kuvvet versin. Onun sağlam iradesi ve duruşu arkasından bizleri koşturdu.”

 

“Güçlü Türkiye’yi ortaya koymak zorundayız…”

 

Darbelerin zayıf ve gergin toplumlarda başarılı olduğunu; güçlü iradesi ve imanı olan toplumlarda başarılı olmasının mümkün olmadığını vurgulayan Başkan Kadir Topbaş, şehitlerimizi ve kahraman gazilerimize minnetlerini dile getirdi. Kendi savunma sanayisini üreten, pazar olmaktan çıkarak askeri ve siyasi güç olacak, dünyada ezber bozacak ve haksızlıklara dur diyebilecek bir Türkiye’nin bazı çevrelerce istenmediğinin altını çizen Başkan Topbaş, “Maalesef dünyanın çeşitli yerlerinde hala sömürü devam ediyor ve hala insanlar üzerinde oyunlar oynanıyor. Bunun için güçlü Türkiye’yi ortaya koymak zorundayız. Referandum tarihi 16 Nisan bu anlamda çok önemli. Sizler azim ve kararlılığınızla gelecek kuşakların yürüyeceği basamakları koyuyorsunuz. Hepimizi hayırla yad edecekler inşallah.” diyerek sözlerini noktaladı.