Başkan Topbaş, Kosova Belediyeler Birliği’ni ağırladı 20.2.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ştimle Belediye Başkanı ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Kosova Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı dolayısıyla İstanbul’da bulunan Ştimle Belediye Başkanı ve Kosova Belediyeler Birliği Başkanı Naim İsmajli ile TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak önderliğindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Başkan Kadir Topbaş, aralarında 14 belediye başkanının bulunduğu 21 kişilik heyeti Sütlüce’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Çadırı’nın girişinde karşıladı. Konuklarıyla ayrı ayrı ilgilenen Başkan Topbaş, daha sonra konuklarıyla birlikte toplantı salonuna geçti.

 

“Çağı yakalamak için teknolojiyi takip ediyoruz…”

 

İstanbul’a 2004 yılından bu güne kadar yaptıkları yatırımları ve planladıkları yatırımları anlatan Başkan Topbaş, dünyadaki yerel yönetimlerle de sıkı işbirliği yaptıklarını söyledi. Dünyada teknolojiyi en iyi kullanan belediyelerden biri olduklarını belirten Başkan Topbaş, “İstanbul’a faydası olacağını düşündüğümüz ne varsa onu hayata geçiriyoruz. Çağı yakalamak için de teknolojiyi yakından takip ediyoruz.” diye konuştu. Günümüz dünyasının teknoloji ile birlikte küçük bir köy haline geldiğini ifade eden Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilişim çağında yaşıyoruz. Dünyanın en uzak bir köşesinde yaşanan çok küçük bir olay, dünyanın başka bir yerindeki insanları, hayatı etkileyebiliyor. Biz yerel yöneticiler olarak ne kadar çok bilgi alışverişinde bulunursak insanlığın ortak sorunlarına da bir o kadar hızlı çözüm bulabiliriz.”

 

Başkan Topbaş daha sonra konuk belediye başkanlarına İBB Tanıtım Çadırı’nı gezdirerek geçmiş yıllarda yaptıkları yatırımlarla ilgili bilgi verdi. İBB Tanıtım Çadırı’ndaki toplantıda İBB Meclis Üyesi ve Başkan Danışmanı İsmail Hakkı Turunç ile İBB Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren de hazır bulundu