Frankfurt Belediye Başkanı’ndan taziye ziyareti 20.2.2017

Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, 15 Temmuz’da şehit düşen vatandaşlarımız için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi de görüşüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann’ı ağırladı. FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımız için taziye ziyaretinde bulunan Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann’a Türk eşi Zübeyde Feldmann ve henüz yedi ayılık kızları Züleyha’da eşlik etti.

 

“Almanya ile köklü bir geçmişimiz var…”


Misafirlerini kapıda karşılayan Başkan Kadir Topbaş, Alman heyetle bir saat görüştü. Başkan Topbaş, çıkışta gazetecilere, “Almanya ile köklü bir geçmişimiz var. Büyükşehir Belediyesi olarak iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi için yerel yönetimler düzeyinde Alman belediyeleri ile görüşüyoruz. Bugün de Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann ile birlikte gelen Frankfurt Belediye Meclisi üyeleri ile verimli bir görüşme yaptık.” açıklamasında bulundu.

 

Konuk belediye başkanı Feldmann’da Başkan Topbaş nezdinde tüm Türk halkına başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Görüşmenin ardından Başkan Topbaş Alman heyete İBB Meclisi’ni gezdirdi. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Selamet’in de bulunduğu meclis ziyaretinde konuklara İBB Meclisi’nin işleyişi ile ilgili bilgi verildi. Belediyeden ayrılmadan önce Anı Defteri’ni imzalayan Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası İBB binasını gösteren fotoğrafların yer aldığı panoyu da inceledi.