Kentsel dönüşüm için el ele… 14.1.2017

İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen toplantıda 39 ilçe belediye başkanı ile biraraya gelen Başkan Kadir Topbaş, modern projelere katılımın arttığını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, afet odaklı çalışmalar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kentsel dönüşüm projeleri için yaptığı yeni yasal düzenlemelerin konuşulduğu toplantıda 39 ilçe belediye başkanı ve TOKİ Başkanı Ergün Turan ile biraraya geldi. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen topantıda İstanbul’daki kentsel dönüşüm projelerinin geldiği aşama da değerlendirildi.

 

Kentin kalite ve güvenliğini sağlıyoruz…

İstanbul’daki kentsel dönüşüm projelerinin kararlılıkla sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Kadir Topbaş, hazırladıkları kentsel dönüşüm planlarının kapsamlı olduğunu belirtti. Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul’da belli başlıklar altında kentsel dönüşümü ele aldık. Stratejik deprem odaklı ve tarihi eserlerin yani bize miras kalan yapıların korunmasına yönelik bir plan hazırladık. Hazırladığımız bu kentsel projeler sayesinde insani, kültürel ve maddi değerler açısından kentin kalite ve güvenliğini de artırmış olacağız.” diye konuştu.

 

Modern projeler kentsel dönüşüme katılımı artırıyor…

Kentsel dönüşüm projelerinde İstanbulluların rızası ve onayı olmadan adım atmadıklarına da vurgu yapan Başkan Topbaş, “Yasal zorlamalarla insanımızı baskı altına almıyoruz. Hazırladığımız projeleri gördüklerinde kendi rızaları ile kentsel dönüşüme katılıyorlar. Hazırladığımız modern projeler katılımı artırıyor.” dedi.