Daha yeşil bir Türkiye… 22.12.2016

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşa edilen 151 tesisin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Açılışı yapılan tesislerin hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ağaçlandırma, ormancılık ve milli park projeleriyle daha yeşil bir Türkiye hedefine doğru adım adım ilerlediklerini söyledi.

Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından inşa edilen 151 tesisin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımlarıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan 4 milyar lira yatırım bedelli, 151 tesisin hayırlı olmasını temenni ederek, “Türkiye’nin dört bir köşesine yayılan eserlerin yapımında emeği geçenleri kutlarım.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan 151 eserle 663 bin dekar araziyi zirai sulamaya açtıklarını, yerleşim merkezlerine yılda 100 milyon m3 içmesuyu temin ettiklerini, 1 il, 29 ilçe, 186 yerleşim yeri ve 376 bin dekar arazinin sel ve taşkından korunmasını sağladıklarını aktardı.

 

Ağaçlandırma, ormancılık ve milli park projeleriyle daha yeşil bir Türkiye hedefine doğru adım adım ilerlediklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de toplu açılışı gelenek haline getirmek suretiyle siyasi bir kadro oluşturan bir yapılanmayız. Bugün de tek bir törenle, 4 milyar liralık bir yatırımı bir anda hizmete açıyoruz. Milletimiz bu hizmetlerin hepsini görüyor, kimlerin yaptığını, nasıl yaptığını da gayet iyi görüyor.” diye konuştu.