Şehitler, son yolculuğuna uğurlandı… 11.12.2016

Beşiktaş’ta meydana gelen terör saldırısında şehit düşen polis memurları için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde şehit cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Beşiktaş’ta gerçekleştirilen hain terör saldırılarında şehit düşen 30 polis arasında yer alan Vefa Karakurdu, Kadir Yıldırım, Adem Oğuz, İlker Uylaş ve Hasan Bilgin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşe Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, bazı siyasi partilerin temsilcileri, şehit polislerin yakınları ve emniyet mensupları katıldı.

 

Şehitler için saygı duruşunun ardından, İl Emniyet Müdürü Çalışkan ve İçişleri Bakanı Soylu’nun konuşma yaptığı törende, İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran şehitler için dua etti. Cenaze töreninde, şehit polislerinin aileleri ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş, başsağlığı dileklerini sundu.

 

Beşiktaş’ta düzenlenen hain saldırıda şehit olan İETT şoförü Ahmet Dokuyucu da İstanbul’da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin cenaze töreninde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ile İBB ve İETT yetkilileri de hazır bulundu.