Çocuklar Büyükşehir’in 23 Nisan şenliğinde doyasıya eğlendi 23.4.2008

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla düzenlediği “Çocuk Şenliği”ne katılan çocuklar, müzik ve eğlence gösterileriyle doyasıya eğlendi. Muhteşem şenlikte çocuklara Başkan Topbaş da eşlik etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla düzenlediği,“Çocuk Şenliği”, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda başladı. 6 gün sürecek şenlikte İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından “Dream 2 Extreme” gösteri grubu tempolu müzik eşliğinde bisiklet üzerinde akrobatik şov yaparken, 4 kişiden oluşan karate ve tekvando grubu da mini bir gösteri sundu.

 

“Il Circo” grubunun sunduğu çeşitli akrobatik ve jimnastik gösterileri de çocukları doyasıya eğlendirdi.  Şenlikte Açık Hava Tiyatrosu’nu dolduran öğrencilere hitap eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınları olan yavrularımızın iyi yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

 

Öğrencilere ilkokulda okuduğu “Altın Beyinli Çocuk” adlı hikaye kitabından örnekler veren Başkan Topbaş, “Beyniniz altın dahi olsa iyi kullanmazsanız hiçbir şey ifade etmez. Sizler için bu eğlenceleri düzenledik. İyi eğlenin. Altın beyinlerinizi harcamadan güzel işleyin” diye konuştu.

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer de Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime yaptığı çok önemli yatırımların yanı sıra, bu tür şenliklerle öğrencilere güzel anlar yaşattığını kaydederek, öğrencilere gönüllerince eğlenmeleri dileğinde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında düzenlediği “Çocuk Şenliği”, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda 6 gün boyunca devam edecek.