Başkan Topbaş’tan 163. yılını kutlayan ‘Türk Polis Teşkilatı’na tebrik… 15.4.2008

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Türk Polis Teşkilatının 163. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen ziyarette İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile birlikte bir grup emniyet mensubu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a çiçek sundu. Ziyarette konuşan Celalettin Cerrah, İstanbul'da görev yaptığı 6 yıllık zaman içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ve Başkan Kadir Topbaş’ın İstanbul Emniyeti’ne katkılarının çok fazla olduğunu belirterek, emniyet teşkilatı adına teşekkür etti. Cerrah, İstanbul halkının huzuru için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

 

Polis Teşkilatının 163. yıldönümünü kutlayan Başkan Kadir Topbaş da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İstanbul sadece Türkiye’ye değil, dünyaya karşı da sorumlu bir şehir. Bu şehirde herkese düşen görevler bulunuyor. Bu şehirde yaşamak ve görev yapmak da bir ayrıcalık. Ama bir o kadar da sorumluluğu var. Şehrimizde Valilik ve Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere tüm birimlerle ilişkileri iyi tutarak İstanbul için en güzel hizmetleri yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Celalettin Cerrah’ın medyatik olmayı düşünmeden, çok güzel işler yaptığını ve İstanbul’daki güvenlik sorununun büyük ölçüde çözdüğünü vurgulayan Kadir Topbaş, “İstanbul’da güvenlikle ilgili büyük başarılara imza atıldı. Şahsınız ve ekibinizi kutluyorum. Hepimiz bu şehre hizmet ediyoruz. Bu şehri cennet kenti haline getirmek hepimizin görevi. Bu azimle çalışıyoruz. Yurttaşların huzurlu ve güvenle yaşamlarını devam ettirdikleri bir İstanbul’u hep birlikte oluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.