“İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu” açıldı 10.4.2008

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin desteğinde yerel yönetim ve öğrenci kulüpleri ile projeler üretmeyi amaçlayan “İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu” Başkan Kadir Topbaş’ın da katıldığı bir törenle açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmet Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü Gençlik Meclisi’nin öncülüğünde İstanbul’daki üniversitelerin öğrenci kulüplerinin oluşturduğu “İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu” Kadir Topbaş’ın da katıldığı törenle açıldı. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirilen açılış töreninde Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile Başkan Topbaş’ın Kültür Danışmanı Prof. Dr. İskender Pala ve Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol da yer aldı.

 

Toplantının açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye nüfusunun yüzde 30’unun 18 yaşın altında olduğunu ve iyi eğitim verilmesi durumunda bunun ülkemiz için çok büyük fırsat olduğunu belirterek, “Dünyayla rekabet edebilmek için nüfusun büyük bölümünü oluşturan gençleri iyi yetiştirmek zorundayız” dedi. 

 

İstanbul'daki üniversitelerde faaliyette bulunan öğrenci kulüpleri tarafından oluşturulan bu platformun, gelecek adına güzel işler yapacağına inandığını ifade eden Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerin projelerine destek vereceklerini kaydetti. Başkan Topbaş, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bu platformla ilgili olarak nerede, neye ihtiyaç varsa orada olacağız” diye konuştu.

 

Öğrencilerin düşünceleri ve aile yapıları ne olursa olsun, ortak alanlarının Türkiye Cumhuriyeti ve ulusal birlik olduğunu ifade eden Kadir Topbaş, gençleri geçmişte üniversitelerde oynanan oyunlara ve bugün yeniden sahnelenmeye çalışılan tuzaklara düşmemeleri konusunda uyardı. Gençlerin bu platformda kol kola vererek çok iyi çalışmalar yapacaklarına inandığını ifade eden Topbaş’a konuşmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Melih Gülseren tarafından günün anısına bir plaket verildi. 

 

Törende daha sonra Sabancı Üniversitesi Neşeli Günler Kumpanyası bir konser verirken, öğrenci gruplarınca halk oyunları gösterileri yapıldı.