Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret… 29.3.2008

Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Kaya Boztepe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Kaya Boztepe, bir heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Kadir Topbaş, Kaya Boztepe’nin Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı seçildiğini belirterek, “Sayın Boztepe’yi kutluyorum ve kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

 

Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun Amerika’da yaptığı aktivitelere Büyükşehir Belediyesi olarak katılacaklarını ifade eden Kadir Topbaş, “Bizde bu aktivitelere zaman zaman katılacağız. İnanıyorum ki Türk-Amerikan ilişkileri açısından başarılı bir süreç oluşacaktır. Sayın Boztepe Amerika doğumlu olduğu ve yaşamını orada devam ettirdiği için görevinde başarılı olacağına inanıyorum” diye konuştu. 

 

Başkan Topbaş’a Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz’in selamını getirdiğini belirten Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Kaya Boztepe de “Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz’in New York Belediye Başkanı olmak için ciddi bir girişimi var. Size de selam ve hürmetlerini yolladı” dedi.

 

Ziyaretin sonunda Başkan Kadir Topbaş Kaya Boztepe’ye fotoğraflarla İstanbul’u anlatan bir kitap ile 16. yüzyıl İznik çini tekniğiyle yapılmış bir tabak hediye etti. Boztepe de Başkan Topbaş’a Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun şiltini takdim etti.