TBMM Başkanı Toptan Başkan Topbaş’ı ziyaret etti 27.2.2008

Başkan Topbaş’ı ziyaret eden TBMM Başkanı Köksal Toptan, İstanbul'daki eğitim, kültür, sağlık ve sosyal yatırımlara dikkat çekerek, “Belediye Başkanımıza çalışmalarının devamında da başarılar diliyorum” dedi.

TBMM Başkanı Köksal Toptan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Belediye binasına gelişinde Zabıta Tören Mangası tarafından karşılanan Köksal Toptan, Şeref Defteri’ni de imzaladı. Toptan deftere, “İstanbul dünyanın en heyecan verici kenti. İstanbul Belediye Başkanlığı ise bu güzel şehrin sembolü. Çalışkan, vizyon sahibi Başkanımız Sayın Kadir Topbaş yönetimindeki İstanbul Belediyesi dünyada yüz akımız olmaya devam ediyor. Sayın başkan ve arkadaşlarını kutluyorum” diye yazdı.

 

Başkan Kadir Topbaş ile makamında yarım saat kadar görüşen TBMM Başkanı Köksal Toptan, İstanbul’un dünyanın en güzel ve herkese heyecan veren bir olduğunu belirterek, “İstanbul kuruluşundan bu yana geçen 5 bin seneden fazla zaman içinde har çağda, her dönemde hem gelenleri, hem yaşayanları hep heyecanlandıran bir kent. Ben de Ben de Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret ederken heyecanlandım. İstanbul Türkiye’nin gözbebeği. İstanbul’da yapılan hizmetler en hayırlı hizmetler” dedi.

 

Köksal Toptan, 2010 Avrupa Kültür Başkenti çalışmaları kapsamında Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nin çizeceği çerçevede kendilerine düşen her şeyi yapacaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti; “Çalışkan, başarılı Belediye Başkanımızın çalışmalarının devamında da başarılar diliyorum. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde İstanbul’da çok daha değişik ve güzel kültürel, sosyal, eğitim, sağlık alanlarında yeni yatırımlar yapılıyor. Kendilerini tebrik ediyorum. Başkanımıza tekrar başarılar  diliyorum. İstanbulluları sevgi ve saygı ile selamlıyorum.”

 

“Yoğun parlamento çalışmalarından fırsat bularak bizi onurlandırdığınız için özellikle teşekkür ediyorum” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da belediye olarak sadece ulusal boyutta değil, evrensel boyutta bir sorumluluğu taşıdıklarının farkında olduğunu söyledi. İstanbul’un binlerce yıllık sorunlarının birikerek bugüne kadar geldiğini vurgulayan Kadir Topbaş, “Ama yönetimler sorunları konuşmakla değil, çözmekle görevli. Bunun farkında olarak biz de bize düşeni en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Sizden aldığımız destekle paralel çalışmalar İstanbul’un tekrar dünyanın yönetim merkezi yapılması konusunda adımlar atmamızı sağlıyor” diye konuştu.

 

İSMEK katalogdan ürün satacak Ziyaretin sonunda Başkan Topbaş, TBMM Başkanı’na İSMEK’li bayanların el emeği ve göz nuruyla hazırladığı altın varaklı cam kase hediye ederken, Köksal Toptan da Kadir Topbaş’a TBMM’ye ait Yıldız Porselen Fabrikası’nda üretilmiş porselen bir tabak hediye etti.