İSMEK’in 228. kurs merkezi Başakşehir’de açıldı 9.4.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünyanın en büyük halk üniversitesi olarak tabir edilen İSMEK’in 228’inci kurs merkezini Başakşehir’de törenle hizmete açtı. Başkan Topbaş, İSMEK kurslarından 1 milyon 310 bin kişinin faydalandığını söyledi.

Başakşehir’deki İSMEK Kurs Merkezi’nin açılış törenine Ak Parti Milletvekilleri Tülay Kaynarca, Harun Karaca ile Ünal Kacır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın yanı sıra Başkan Topbaş'ın eşi Özleyiş Topbaş katıldı.

İSMEK’te bir halk üniversitesi haline geldi

Törenin açılışında konuşan Başkan Kadir Topbaş, gelecek kuşakların mutluluk içerisinde yaşamaları için çalıştıklarını vurgulayarak şunları söyledi: “Açılışını yaptığımız merkezde, 44 branşta 4 bin öğrencinin eğitim alacak. Projenin mimarı Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Nasıl bir vizyon ki, nasıl bir başlangıç ki; 1996'da 3 branşta başlatılan 144 öğrencili çalışma, bugün yılda 200 bin öğrenciye ulaşmış bir eğitim kurumu haline geldi, bir halk üniversitesi haline geldi.”

İSMEK’te 1 milyon 310 bin kişiye eğitim verildi

Açıldığı günden bu yana İSMEK'in düzenlediği kurslardan 1 milyon 310 bin kişinin faydalandığının altını çizen Başkan Topbaş, “Burada geleneksel sanatlarımız tekrar gündeme geldi. Birçok modern alanda da burada insanlar eğitiliyor. İSMEK, aynı zamanda ev ekonomisine de önemli katkı sağlıyor. Sosyal, psikolojik ve ekonomik açıdan büyük katkılar sağlayan bu çalışmaların Avrupa ülkelerinde de geçerli olacak belgeleri için çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

Milletvekili Kaçır’dan Başkan Topbaş’ teşekkür

Törene katılan milletvekilleri adına söz alan Ak Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır da, meslek edindirme açısından belediyelerin canla başla çalıştıklarını belirterek, “İSMEK, her ilçede yoğunlukla kadınlara bir meslek edindirme ve becerilerini gün yüzüne çıkarma gibi bir faaliyet gösteriyor. Merkezi ve yerel yönetimlerin el birliğiyle, birçok kuruluşun meslek edindirme konusunda yaptığı çalışmaları sürecek. Sayın Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'a, İstanbul’umuza verdiği güzel hizmetler için teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından, İSMEK'in yeni merkezinin açılışı Başkan Topbaş ve törene katılan milletvekilleri tarafından gerçekleştirildi.