İsrail Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret… 22.1.2008

İstanbul doğumlu olan İsrail Büyükelçisi Gabby Levy, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Büyükelçi Levy, Türkiye ve İstanbul’un Musevilerin gözünde ayrı bir yeri var” dedi.

Merter Belediye Binasında gerçekleşen görüşmede konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükelçi Levy’ye ziyaretinden dolayı teşekkür ederek görevinde başarılar diledi. Kadir Topbaş, “Evrensel boyutta hizmet vermek ve  tüm dünya insanlarına destek vermek için yaptığımız çalışmalarla örnek olmaya, bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Kendisinin de İstanbul doğumlu olduğunu vurgulayan İsrail Büyükelçisi Gabby Levy de “Dünyanın birçok şehrini gezdim. Avustury’da büyükelçiyken dünyanın en güzel şehrinin Sydney olduğunu zannediyordum. Ancak İstanbul’a gelince bu fikrim değişti. Sizi mutlu etmek için demiyorum, gerçekten dünyanın en güzel şehri İstanbul” diye konuştu.

 

Görüşmede Başkan Topbaş’ın kendisine İstanbul’da yapılan çalışmaların bir bölümünden bahsettiğini belirten Babby Levy, İsrail’in teknoloji bakımından gelişmiş bir ülke olduğunu, ancak İstanbul’da da teknoloji bakımından çok güzel projelere imza atıldığını gördüğünü kaydetti. Levy, “Musevilerin gözünde Türkiye’nin ve İstanbul’un ayrı bir yeri vardır. Sayın Başkan sizi de bu vesileyle İsrail’e davet ediyorum” şeklinde konuştu.