Büyükşehir’den düşük gelirli vatandaşlara 2 bin 150 konut daha… 14.1.2008

KİPTAŞ’ın “Hadımköy Konutları 2. Etap” projesinin satış kampanyasını başlatan Başkan Topbaş, “Vatandaşlarımız ayda 397 YTL’den başlayan taksitlerle kira öder gibi konut sahibi olacak ve konut kampanyalarımız 20 günde bir devam edecek...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden KİPTAŞ’ın “Hadımköy Konutları 2. Etap” projesinin satış kampanyası, Saraçhane Belediye Sarayı’nda Başkan Kadir Topbaş, KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ve Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Kahraman’ın katıldığı bir törenle başladı.

 

Başkan Topbaş; “Kentsel dönüşüm projelerinde hak esas alınacak…”

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, daha önce var olan fen ve imar ağırlıklı belediyecilik anlayışının Başbakan Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde değiştiğini ve sosyal projelere önem verildiğini belirterek, 10 yılda 19 bin 800 konut üreten KİPTAŞ’ın bu dönemde çoğunluğu alt gelir gurubuna yönelik 23 bin 949 konut yaptığını söyledi.

 

Şu ana kadar toplamda 43 bin 600 konut üreten KİPTAŞ’ın bu dönemin sonuna kadar 50 bin konuta ulaşacağını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, asıl hedeflerinin dar gelirli insanları konut sahibi yapmak olduğunu vurguladı. “Herkesi konut sahibi yapmadan gitmeyeceğiz” diyen Kadir Topbaş, bir markaya dönüşen KİPTAŞ’ın Genel Müdürü İsmet Yıldırım’a ve yüklenici firmalara binaların kaliteli olması için talimat verdiğini dile getirerek, “50-100 yıl yaşayacak bu binaların daha güzel olması için KİPTAŞ Genel Müdürümüze talimat verdim. ‘Vatandaşların dişinden tırnağından arttırarak verdiği paraların hakkını verin ve konutları en güzel şekilde yapın. Aksi halde ahlarından kurtulamazsınız. Lokmanız helal olmaz. Oturan da dua etsin’ dedim. Okuluyla, çarşısıyla, çevresiyle mükemmel bir yaşam alanı olsun ve yaşayan insanlar gururla, huzurla yaşasın istiyoruz. Çok şükür büyük başarılara imza atan KİPTAŞ bir marka oldu ve çok büyük bir güven oluştu. Yaptığımız konutların satışı daha projeden bitiyor” diye konuştu.

 

Yine ‘Bahçe Çatı’, yine giriş katlar engelli vatandaşlara…

Hadımköy Konutları’nın çatılarının İstanbul’daki sera gazı etkisini engellemek için ‘bahçe çatı’ şeklinde dizayn edildiğini ve giriş katlarının engelli vatandaşlara göre düzenlendiğini hatırlatan Başkan Topbaş, giriş katlarındaki 40 daireyi kurasız ilk gelen özürlü vatandaşlara verdiklerini müjdeledi. İstanbullulara hizmet etmenin kendileri için gurur olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Durmayacağız, hiç durmadan çalışmaya, hizmete devam edeceğiz. Daha çok, daha çok, daha çok. Ne gerekiyorsa. Her şey sizlere daha fazla hizmet edebilmek için. İnşallah ev hayali olan bütün vatandaşlarımızın umutlarını yeşertiriz, onlara bu imkanı veririz. Bunun için çalışıyoruz. Sizler de sabır göstererek, çıkmazsa bir daha bir daha deneyin. 20 günde bir bu tür konut kampanyalarımız devam edecek. TOKİ ile de Kayabaşı bölgesinde 90 bin konut yapmak için çalışmalara başladık. Rabbimizden bize herkesi konut sahibi yapacak fırsatı vermesini diliyorum. Sizlere hizmet etmek bizim için bir onur. Bu şerefi bize verdiniz. Biz de bu onurla ve gururla sizlere en iyi şeklide hizmet etmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

KİPTAŞ’ın başarıyla gerçekleştirdiği sosyal konut projelerinden biri olan “Hadımköy Konutları 2. Etabı”nda 2 bin 150 daire, 397 YTL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 75, 95 ve 125 metrekarelik üç ayrı daire seçeneği olan kampanya, 0.82 faiz oranı ve 120 aya kadar uzanan cazip ödeme seçenekleriyle düşük gelirli İstanbullulara ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Altyapısı çözülmüş, çevre ve tabiatla uyumlu, zevkli bir yaşam alanı oluşturulan Hadımköy Konutları’nda, ilk olarak Maltepe Konutları’nda hayata geçirilen “Bahçe Çatı” uygulamasının yanı sıra, okul, kreş, ticaret merkezi, cami ve diğer sosyal donatı alanları da yer alıyor.

 

Sosyal proje kapsamında satışa sunulan 75 metrekarelik daireler için 1 yıl İstanbul’a oturma ve hiç evi olmama şartı aranarak, evi olmayan vatandaşların ev sahibi yapılması amaçlanıyor. Konutun teslimine kadar 18 ay taksitsiz ödeme kolaylığının da sunulduğu projedeki 75 metrekarelik evler 55 bin YTL’den, 95 metrekarelik konutlar 80 bin YTL’den, 125 metrekarelik evler ise 120 bin YTL’den satışa sunuluyor.