Başkan Kadir Topbaş Çin Heyeti ile biraraya geldi 5.11.2016

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valiliği’nin Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Wang Yang'ın onuruna verdiği öğle yemeğine katıldı. Başkan Topbaş, kendi karakalem çalışması olan Kız Kulesi tablosunu imzalayarak, Başbakan Yardımcısı Yang’a armağan etti.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’in ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar ile Çin Halk Cumhuriyeti Hükümeti’nin bakan yardımcıları ve üst seviye bürokratları katıldı.

 

Başkan Topbaş’tan imzalı karakalem çalışması…
Başkan Kadir Topbaş, yemekten sonra Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Wang Yang'a kendi karakalem çalışması olan Kız Kulesi silüeti tablosunu hediye etti. Yang’ın ricası üzerine hediye ettiği tablonun arkasını imzalayan Başkan Topbaş, misafir Çin Halk Cumhuriyeti heyetini araçlarına kadar yolcu etti.

 

Türkiye ile Çin ilişkileri gelişiyor…
Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında 2015 yılında tesis edilen Başbakan Yardımcıları düzeyindeki istişare mekanizmasının ilk toplantısına katılmak üzere Türkiye'yi ziyaret eden Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Wang Yang, bir süre önce Başbakan Binali Yıldırım tarafından kabul edilmişti.