Sermaye piyasaları İstanbul’da toplandı… 4.11.2016

Sermaye Piyasaları Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’u finans merkezi yapma çabalarının bu kongreyle bir adım daha ileri gittiğine inanıyorum.” dedi.

Sermaye Piyasaları Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile yerli ve yabancı şirketlerin temsilcilerinin katılımıyla İstanbul Wyndham Grand Otel’de yapıldı.

 

Finans merkezi İstanbul…
“İstanbul’u finans merkezi yapma çabalarının bu kongreyle bir adım daha ileriye gittiğine inanıyorum.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her alanda kamu ve özel sektörün büyük yatırımları bulunuyor. Devletimiz ve özel sektörümüz ülkemizi büyütmek için çalışıyor. 2023 yılına kadar küresel düzeyde 70 trilyon kadar altyapı ihtiyacı vardır. Böylesine büyük bir altyapı ihtiyacının kamu kaynaklarıyla yapmak mümkün değil. Özellikle finansman konusunda özel sektörün devreye sokulması gerekiyor. Üye ülkelerin gündemine getirdik. Altyapı projelerinin kamu özel işbirliği ile yürütülmesi bizim hedefimiz.” diye konuştu.

 

Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, katılımlarından dolayı bir plaket takdim edilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da finans sektöründe ödüle değer bulunan 7 şirketin temsilcilerine plaketlerini verdi.