Makedon heyetten Başkan Topbaş’a ziyaret 2.11.2016

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Makedonya Türk Demokrasi Partisi Geçici Başkanı Gönül Bayraktar ve Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Beycan İlyas ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, dost ülke Makedonya ile olan ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.

Makedonya Türk Demokrasi Partisi Geçici Başkanı Gönül Bayraktar, Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı ve TDP Genel Başkan Yardımcısı Beycan İlyas ile TDP Genel Sekreteri ve Makedon Cumhuriyeti Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Enver Hüseyin, Başkan Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’nda ziyaret etti. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, Türkiye’nin ve İstanbul’un, dost ülke Makedonya ile iyi olan ilişkileri daha da geliştirmek için çalıştıklarını söyledi.


İstanbul’daki gelişmeleri yakından takip ediyoruz…

Makedonya Türk Demokrasi Partisi Geçici Başkanı Gönül Bayraktar da, İstanbul’daki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade ederek, İstanbul’un bilgi ve deneyiminden yararlanmak istediklerini kaydetti. Karşılıklı hediyelerin takdim edildiği ziyaretin sonunda Başkan Kadir Topbaş, Makedon Heyete İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nu gezdirerek meclisin işleyişi ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.