Celalettin Cerrah’tan Başkan Topbaş’a veda ziyareti 22.6.2009

Osmaniye Valiliği’ne atanan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.

Osmaniye Valiliği’ne atanan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile görüşerek veda etti. Ziyarette konuşan Kadir Topbaş, “Çok değerli bir dost olarak kazandığım Sayın Cerrah ve ailesini tanımakla kendimi şanslı addediyorum. İstanbul gibi bir ülke büyüklüğündeki bu kentte birlikte 5 yılı aşkın bir süredir birlikte görev yaptık. Bu süre zarfında başarılı çalışmalara imza attık. Çalışmalarımızda Sayın Valimiz, Emniyet Müdürümüz ve belediye olarak biz kurumsal taassup gözetmeksizin, ‘bizim ilgi alanımız değil karışmayız’ demeden, işleri beraberce yapmaya ve gücümüz yettiğince birbirimize destek olmaya çalıştık. Neticede bundan İstanbul kazanmış oldu” diye konuştu.

 

Celalettin Cerrah’ı “yaptığını fazla anlatmaya çalışmayan, mütevazi, koca bir yürek taşıyan, memleketini, milletini çok seven bir insan olarak tanıdığını” anlatan Topbaş, “Kendisinin böyle önemli bir kentte emniyet müdürü olara görev yaptıktan sonra Hükümetimizce valilik makamına terfi ettirilmesini çok onurlu buluyorum. İnanıyorum ki bu devlete hizmet etmeye valilik makamında ve bundan sonraki hizmet hayatında da bu devlete ve millete hizmet etmenin onurunu, gururunu yaşayacaktır. Bir dostumuzun orada vali olarak hizmet etmesinden de gurur duyacağız. Kendisinin Osmaniyeliler için vali olarak bir kazançtır. Gittiği her yerde zaten sevilmiş bir insan. İstanbul’da bazı kesimler kendisinden hoşlanmasa da İstanbul’un geneli sevdi. Çünkü gerçekten azimli ve İstanbulluları seven bir insan. Sayın Valim, yeni görevinizde başarılar diliyorum. Bu arada yokluğunuzu hissedeceğiz. Her ne kadar farklı takımların taraftarı olsak bile birlikteliğimiz gayet güzeldi. Bugün giyimimle sizin için biraz Beşiktaşlı olayım dedim, irtibat olsun diye. İnanıyorum ki bizi unutmayacaksınız. Biz de asla sizi unutmayacağız. Gönüllerimiz zaten bir. Size güzel hizmetler diliyoruz. Her zaman yanınızdayız” şeklinde konuştu.

 

Cerrah; “İstanbul’a hizmet etmenin gururunu yaşıyorum…”

Görüşmede konuşan Celalettin Cerrah da, İstanbul’da 6 yıl 4 aylık görev süresince tek düşüncelerinin İstanbul halkının huzur ve güvenliği olduğunu, suçlulara kanunları uygulamak ve adalete teslim etmek için çalıştıklarını belirterek, bu süre içinde iyi görev yaptığına inandığını ifade etti. Görevi sırasında adliyeyle, idareyle, Büyükşehir Belediye Başkanı ve ekibiyle çok iyi diyalog içinde çalıştığını kaydeden Cerrah, şöyle konuştu; “Zaten İstanbul'da bu güzel diyalog olmasaydı, bu başarıyı yakalamamız mümkün olmayacaktı. Böyle bir başarının arkasından sayın büyüklerimizin beni Osmaniye'ye vali olarak atamalarından dolayı büyük şeref ve onur duyuyorum. Çünkü valilik makamların en büyüklerinden birisi. Bu makamla beni taltif eden büyüklerime tekrar teşekkür ediyorum. Ayrıca İstanbul'da böyle bir büyükşehir belediye Başkanına sahip olduğumuz için emniyet teşkilatına her konuda yardımcı olduğu için de sizlerin huzurunda bir kez daha sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Önümüzde bir 5 yılı daha var. Bu 5 yılda geçmişteki 5 yıldaki gibi başarılarını çok daha güzel bir şekilde yerine getirecek. İstanbul’a yeni yeni eserler kazandıracağına inanıyorum. İstanbul çok güzel ve dünyada eşi emsali olmayan bir şehir. İstanbul'da yaşayan halkımıza hizmet etmek bize her kula nasip olmaz. Bize nasip oldu ondan dolayı da mutluyuz. Bundan sonra da Osmaniye’ye vali olarak hizmet etme gurur ve şerefini yaşayacağım.”

Başkan Kadir Topbaş, ziyaretin sonunda Celalettin Cerrah’a bir İSMEK usta öğreticisi tarafından seramik üzerine işlenen Kız Kulesi ve Tarihi Yarımada tablosunu hediye etti.