Başkan Topbaş’tan kan bağışına destek… 30.10.2016

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi, 15 Temmuz gecesi darbecilerin kan döktüğü 11 noktada kan bağışı kampanyası düzenledi. Saraçhane’deki Kan Bağış Merkezi’ni ziyaret ederek, kampanyaya destek veren Başkan Kadir Topbaş, kan bağışının hem bir özveri ve fedakarlık hem de vatan ve insan sevgisi olduğunu ifade etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Kızılayı İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Kan Bağış Kampanyası’na destek verdi. Saraçhane’deki Kan Bağışı Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Topbaş, kampanyanın İstanbul ve Türkiye için önemine işarete ederek, “Kızılay İstanbul İl Başkanlığı’nı tebrik ediyorum. Milletimizin samimiyetini, yüreğini, özverisini, vatan millet sevgisini, gerektiği zaman kanını canını verebilecek ölçüde hazır olduğunu görebilmekten büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

 

“Kan bağışı, hem fedakarlık hem de vatan sevgisidir…”

“Büyük bir milletiz ve bu fedakarlıkları yaptığımız için bu topraklarda yaşama imkanımız var.” diyen Başkan Topbaş, “Asırlardan beri üzerimizde oynanan oyunların üstesinden millet olarak bir yumak olarak geldik. Bu kan bağışı kampanyası hem bir özveri ve fedakarlık hem de vatan ve insan sevgisidir. Saraçhane’de ve İstanbul’un muhtelif noktalarında başlatılan kan bağışı kampanyası çok büyük anlam taşıyor. Yurttaşlarımızın bu çağrıya hemen destek vererek kan vermeye gelmelerini, hele 15 Temmuz deyince akan suların durmasını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Biz bize yeteriz. Bunu 15 Temmuz’da da gösterdik. Şehitlerimizi hayırla yad ediyoruz. Cennette onlara komşu olmak isteriz. Fedakarlık yapan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

 

“Kızılay gönül dünyamıza el uzatıyor…”

Kızılay’ın daha güçlü olması için vatandaşlardan her daim destek beklediğini ifade eden Başkan Topbaş, “Bu kampanyayı başlatan Kızılay mensuplarına da teşekkür ediyorum. Kızılay sadece ulusal ölçekte değil, yurtdışında bizden yardım ve destek bekleyen birçok coğrafyadaki gönül dünyamıza da el uzatıyor.” diye konuştu.