Topbaş Kolombiya’da Uclg ve Unacla toplantılarını yönetti 14.10.2016

UCLG Dünya Teşkilatı Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kolombiya'nın başkenti Bogota'da devam eden UCLG ve UNACLA toplantılarına başkanlık yaptı.

 

Dünya Belediyeler Birliği Teşkilatı UCLG’nin yanı sıra BM’nin Danışma Kurulu UNACLA’nın da başkanlığını yürüten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bogota’da yapılan UNACLA toplantısını yönetti.

 

Başkan Kadir Topbaş, dünya çapındaki yerel yönetimlerin geliştirilmesi için sorunların ve çözüm yollarının konuşulduğu toplantıda, yeni yol haritasının belirlenmesi için genel toplantının 2017 yılında İstanbul’da yapılması için davet yaptı. Davet UNACLA Yönetim Kurulu ve Üyeleri tarafından kabul edildi.

 

Başkan Topbaş, daha sonra Bogota Belediye Başkanı Enrique Penalosa’nın davetlisi olarak üst düzey yöneticilerle öğle yemeğinde buluştu. Başkan Topbaş’a Kolombiya medyası da yoğun ilgi gösterdi. Topbaş, tv, gazete ve radyolara İstanbul’un tanıtımı ve UCLG çalışmalarıyla bir dizi röportaj verdi.

 

Uclg Yönetim Kurulu Bogota’da toplandı

 

Başkan Topbaş, Bogota’da toplanan UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’na da başkanlık yaptı. UCLG’nin dünya yerel yönetimlerini güçlendirmek için yürüttüğü çalışmaların konuşulduğu toplantıda, belediye başkanlarının önerileri değerlendirildi ve yapılan çalışmalar üzerine paylaşımda bulunuldu. Toplantıda UCLG’nin tüm küresel gündemi onaylandı.

 

Başkan Kadir Topbaş, akşam da Tataristan’ın Başkenti Kazan’ın Belediye Başkanı İlsur Metshin’in verdiği akşam yemeğine onur konuğu olarak katıldı. Topbaş, İstanbul ve Kazan arasındaki iyi ilişkilerin artarak devam edeceği mesajını verdi. Metshin de Kadir Topbaş’ın İstanbul ve UCLG’deki başarılarının kendilerine örnek olduğunu söyledi.