Cape Town Belediye Başkanı’ndan taziye ziyareti 1.9.2016

Cape Town Belediye Başkanı Patricia De Lille, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu.

Başkan Topbaş tarafından kapıda karşılanan konuk Cape Town Belediye Başkanı Patricia De Lille, önce Belediye Şeref Defterini imzaladı.

 

15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü  tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yurtiçi ve yurtdışından önemli isimlerin taziye ziyaretleri devam ediyor. Güney Afrika Cumhuriyeti’ne bağlı Cape Town kentinin Belediye Başkanı Patricia De Lille’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu. Saraçhane’de ki belediye binasına gelen Cape Town Belediye Başkanı Lille, Başkan Topbaş tarafından kapıda karşılandı. Başkan Topbaş ile belediye binasına giren Cape Town Belediye Başkanı ilk önce Belediye Şeref Defterini, daha sonra ise 15 Temmuz Taziye ve Anı Defterini imzalayarak, Başkan Topbaş’a taziye dileklerini sundu.

 

Başkan Topbaş ve Cape Town Belediye Başkanı Lille daha sonra birlikte Başkan Topbaş’ın makamına geçerek bir süre görüştü.