2016 - 2017 Adli Yılı başladı 1.9.2016

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kartal’daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı ve Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen Adli Yıl Açılış Törenlerine katıldılar.

Yeni adli yılın açılışı sebebiyle İstanbul Anadolu Adalet Sarayı ve İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen törenlere İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile adliye çalışanları katıldı. Tören, Saygı Duruşu’nun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

 

Açılış töreninde konuşan Vali Şahin, millete ve devlete yönelecek her türlü tehdidin karşısında bütün kurum ve kuruluşlarıyla ülkenin dimdik ayakta olduğunu belirterek, “Bunu biz 15 Temmuz'da gösterdik. Ama burada en kritik görevlerden birisi de adliyelerimize düştü ve bu görevi başarıyla yerine getiriyorlar. İnşallah bir daha bu ülke, bu tür ihanetlerle muhatap olmaz, karşılaşmaz.” diye konuştu.

 

“Adaletsiz hiç bir şey olmaz, mülk adaletsiz ayakta durmaz” diyen Vali Şahin, “Devlet ancak adaletli davranan yöneticileri olursa ayakta durur. Bu anlamda baktığımızda adliyelerimiz, mahkemelerimiz aslında kamu hizmetlerinde bir regülatör, bir düzenleyici ve denetleyici, yanlış yola saptığında o düzeltici formuyla doğru yola getirici fonksiyonu taşıyan bir kurum.” ifadelerini kullandı.