Milli sporculara Başkan Topbaş’tan madalya 31.8.2016

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2016 Rio Olimpiyatları’nda büyük başarılara imza atarak Türkiye’nin göğsünü kabartan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularına madalya takdim etti. İstanbul BBSK, olimpiyat tarihinde ilk defa 5 madalya kazanan kulüp unvanını aldı.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda 2 gümüş, 3 bronz madalya kazanma başarısı gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü oyuncuları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından düzenlenen törenle ödüllendirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kokteyl Salonu’nda organize edilen törene, Başkan Kadir Topbaş’ın yanı sıra olimpiyatlardaki kendi kategorilerinde 2’nci olan Daniyar İsmayilov ve Selim Yaşar ile olimpiyatlarda kendi kategorilerinde 3’üncü olma başarısı gösteren Nur Tatar, Cenk İldem ve Soner Demirtaş katıldı.

 

Törende konuşan Başkan Topbaş, “İstanbul, 2012 yılında Avrupa Spor Başkenti unvanını boşuna almadı. Gelen heyetin İstanbul’daki izlenimi, tesislerimizdeki gözlemleri, spora olan tavırlarını değerlendirerek bu unvanı bize verdiler.” dedi.

 

İstanbul’a dev spor yatırımları yapıldı…

Göreve geldikleri günden bu yana İstanbul’da yaptıkları yatırımların yanında spora ve sporculara da büyük destek verdiklerini ifade eden Başkan Topbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’a pek çok tesis kazandırdık. 200’e yakın spor salonlarını okullarımıza kazandırdık. Okullarda başarılı dereceler başladı. Bu imkanı bu gençlere verdiğin zaman bu ülkenin gençleri buna yönelebiliyorlar. Bundan sonraki süreçte de bu çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, sporculara ve antrenörlere her türlü fiziki ortamı sunmaya hazır olduklarının altını çizen Başkan Topbaş, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübümüzün de her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Tekrardan sporcularımıza başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. ” diye konuştu.

 

Olimpiyat tarihinde bir ilk…

İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Bahattin Ulusan da, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na 205 ülkenin katıldığını hatırlatarak, “Türkiye’den 57’si erkek 48’i kadın olmak üzere toplamda 103 sporcu Rio’da yer aldı. 21 branşta katıldığımız olimpiyat oyunlarından 1 altın, 3 gümüş, 4 bronz madalya ile döndük. Biz İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü olarak olimpiyat tarihinde ilk defa 5 madalya kazanan kulüp unvanını aldık. Bu başarılarından dolayı sporcularımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Kadir Topbaş, konuşmaların ardından olimpiyatlardan madalya ile dönen kulübün milli sporcuları Soner Demirtaş, Cenk İldem, Nur Tatar, Selim Yaşar ve Daniyar İsmayilova’nın yanı sıra kulüp antrenörlerine de madalya ve çiçek taktim etti.

 

Sporculardan büyük başarı…

Olimpik sporculardan Selim Yaşar erkekler serbest stil güreş 86 kiloda gümüş madalya, Soner Demirtaş erkekler serbest stil güreş 74 kiloda bronz, Cenk İldem erkekler grekoromen stil 98 kiloda bronz madalya, halterde Daniyar İsmayilov erkekler 69 kiloda gümüş madalya, Nur Tatar ise tekvandoda 67 kiloda bronz madalya alma başarısı göstermişti.