Büyük zaferin 94. yılı… 30.8.2016

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda başlayan kutlamalar, CRR'de düzenlenen anma töreni ile sona erdi.

İstanbul’daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen tören ile başladı. Törene, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile askeri ve mülki erkan, gaziler, şehit aileleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Cumhuriyet Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan tören, Saygı Duruşu’nun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu. Vali Vasip Şahin, Başkan Kadir Topbaş ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever daha sonda İstanbul Valiliği’nde düzenlenen törende kutlamaları kabul etti.

 

CRR’de anma töreni düzenlendi…

İstanbul’daki askeri ve mülki erkan ile başkonsolosların ve yabancı misyon temsilcilerinin katıldığı törenin ardından Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda da bir anma töreni düzenlendi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Musa Avsever, törene eşleriyle katıldı. Askeri ve mülki erkanın hazır bulunduğu törende gaziler ve şehit aileleri de yer aldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın önemini anlatan konuşmalar yapıldı, şiirler okundu ve marşlar söylendi.