Türkiye ve Türk halkının yanındayız… 26.8.2016

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışı için İstanbul’a gelen Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif, tören öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’i ziyaret etti. Başbakan Şerif, her zaman Türkiye ve Türk halkının yanında olduklarını belirtti.

Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif, görüşmede, Türkiye ve İstanbul’daki gelişmeleri yakinen takip ettiklerini belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Pakistan’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Görüşmede Pakistan İstanbul Başkonsolosu Yousaf Junaid de hazır bulundu.

 

Pakistan ile bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmaya devam edeceğiz…

Şahbaz Şerif’i İstanbul’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Başkan Kadir Topbaş da, dost ve kardeş ülke Pakistan’ın vatandaşlarının Kurtuluş Savaşı’nda Türkiye’ye verdikleri desteği unutmadıklarını ifade ederek, Pakistan ile bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmaya devam edeceklerini kaydetti. Ziyaretin sonunda Başkan Kadir Topbaş ve Vali Vasip Şahin ile Şahbaz Şerif karşılıklı hediyeler takdim etti.