İstanbul emanet bir şehir… 25.8.2016

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ile Saraçhane’de biraraya geldi. İstanbul’un emanet bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, konuğu Veysi Kaynak ile vakıf eserlerinin ihyası konusunda istişarede bulunacaklarını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi sonrasında açılan Taziye Defteri’ni imzalayan Veysi Kaynak, şöyle konuştu: “Peygamber Efendimizin (S.A.V) övdüğü ve ümmetine fethedilmesi için hedef gösterdiği İstanbul’umuzun kıymetli başkanı Kadir Topbaş beyefendiyi taziyede bulunmak ve görev alanlarımdan biri olan vakıf eserler hususunda istişare etmek üzere ziyaret ediyorum.”

 

“Başkan Topbaş’ın efsane hizmetlerinin devamını diliyorum…”

“İstanbul ile İstanbulluları temsil eden ve içinden bir dünya lideri çıkarta Büyükşehir Belediyemiz, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde hedef oldu.” diyen Kaynak, “İradesine ve demokrasiye sahip çıkma adına buraya gelen vatandaşlarımızın 18’i şehit olmuş, 50’si de yaralanmıştır. Darbe girişiminin püskürtülmesinde önemli rol oynayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, artık gazi belediyedir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Başkanımız Kadir Topbaş’ın efsane hizmetlerinin devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

“Geçmişi unutmadan geleceğe yürüyeceğiz…”

Veysi Kaynak’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da, “15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde belediyemiz maalesef profesyonel bir terör saldırısına uğramıştır. İstanbul’da en büyük zarar gören kamu binasıdır.” dedi.

 

Türkiye’nin ve İstanbul’un vakıf medeniyetinin eserleriyle dolu olduğunun altını çizen Başkan Kadir Topbaş, “Sayın Başbakan Yardımcımız ile tarihi eserlerin korunması alanında müşterek çalışmalarımız olacak. İstanbul emanet bir şehir, geçmişi unutmadan geleceğe yürüyeceğiz. Tarihi eserlerin korunması konusunda kendisiyle yakın bir mesai içine gireceğiz. İnşallah Vakıflar Genel Müdürlüğü ve vakıf eserlerini ihya konusunda yeni bir süreci başlatacağız.” diye konuştu.