Ahmet Davutoğlu’ndan İBB’ye taziye ziyareti 24.8.2016

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. İBB Şeref Defteri’ni imzalayan Davutoğlu, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde Saraçhane’de şehit olan vatandaşlar için Başkan Kadir Topbaş’a taziyelerini iletti.Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde ağır yaralanan ve 23 Ağustos’ta vefat eden Ramazan Sarıkaya’nın Fatih Camii’ndeki cenaze namazına katıldı. Ahmet Davutoğlu, cenaze namazının ardından Başkan Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile birlikte yürüyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki merkez binasına geçti. Belediye binası önündeki dev panoda yer alan Saraçhane şehitlerinin fotoğraflarını inceleyen Ahmet Davutoğlu ve beraberindekiler, şehitler için dua etti. Davutoğlu, daha sonra İBB Şeref Defteri’ni imzalayarak taziyelerini sundu. “Aziz şehitlerimizin hatırası ebediyen yaşayacaktır…” Davutoğlu, deftere şunları yazdı: “Bir milletin yeniden diriliş destanının yazıldığı 15 Temmuz gecesi, İstanbul’un idari ve manevi merkezi Büyükşehir Belediyemizi tanklara, uzun menzilli silahlara ve uçaklara karşı koruyan aziz şehitlerimizin hatırası ebediyen yaşayacaktır. Bizler, bu aziz şehrin sakinleri olarak; bu hatıranın yaşaması, istiklal ve istikbalimizin korunması için her an nöbette olacak, özgürlük ve izzetimizi muhafaza etmek için de her türlü fedakârlığı yapacağız. Ruhları şad olsun. Allah rahmet eylesin…”

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde ağır yaralanan ve 23 Ağustos’ta vefat eden Ramazan Sarıkaya’nın Fatih Camii’ndeki cenaze namazına katıldı. Ahmet Davutoğlu, cenaze namazının ardından Başkan Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile birlikte yürüyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki merkez binasına geçti.

 

Belediye binası önündeki dev panoda yer alan Saraçhane şehitlerinin fotoğraflarını inceleyen Ahmet Davutoğlu ve beraberindekiler, şehitler için dua etti. Davutoğlu, daha sonra İBB Şeref Defteri’ni imzalayarak taziyelerini sundu.

 

“Aziz şehitlerimizin hatırası ebediyen yaşayacaktır…”

Davutoğlu, deftere şunları yazdı: “Bir milletin yeniden diriliş destanının yazıldığı 15 Temmuz gecesi, İstanbul’un idari ve manevi merkezi Büyükşehir Belediyemizi tanklara, uzun menzilli silahlara ve uçaklara karşı koruyan aziz şehitlerimizin hatırası ebediyen yaşayacaktır. Bizler, bu aziz şehrin sakinleri olarak; bu hatıranın yaşaması, istiklal ve istikbalimizin korunması için her an nöbette olacak, özgürlük ve izzetimizi muhafaza etmek için de her türlü fedakârlığı yapacağız. Ruhları şad olsun. Allah rahmet eylesin…”