İBB gazi bir belediyedir… 21.8.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Kadir Topbaş ile görüştü. 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde belediyede yaşananların videosunu izleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi gazi bir belediyedir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehzade Camii’nde öğle namazına müteakip Prof. Dr. İlhan Varank ve şehitler için düzenlenen mevlit programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin eşlik etti.

 

Program sonrası Başkan Kadir Topbaş ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki merkez binasına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde yaşanan görüntüleri izledi ve Başkan Kadir Topbaş’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

“Tüm gücümüzle terörün üzerine gideceğiz…”

Ziyaretin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önünde basın mensuplarına açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te yaşanan canlı bomba olayında 51 vatandaşın hayatını kaybettiğini, hastanelerde 17’si ağır 69 yaralının olduğunu belirterek, “Ölenlerin ailelerine şahsım ve milletim adına başsağlığı diliyorum. Birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılmak suretiyle tüm terör belasının üstüne birlikte gitmemiz gerekiyor. Terör nerden gelirse gelsin hepsi bizim için terördür. Bunların dini, milleti, vatanı söz konusu değildir. Türkiye olarak 15 Temmuz’da olduğu gibi tüm gücümüzle bunların üzerine gideceğiz.” diye konuştu.

 

“İBB gazi bir belediye…”

“Önünde bulunduğumuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz’da gazi bir belediye olmuştur. Burada ne yazık ki, 17 şehidimiz oldu.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Görüntüleri izledim, şok olmamak mümkün değil. Silahlı kuvvetlerimizin içine sızmış asker giysisi içerisindeki bu teröristlerin belediye binası sütunlarının arkasına sığınarak buradan vatandaşlara nasıl nokta atışı yaptıklarının görüntülerini izledim. Temenni ediyorum ki, bundan sonra bu tür şeylere rastlamayız. Yine temenni ederim ki, bu gafiller böyle bir yanlışı bundan sonraki süreçte yapmazlar.”

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Püskürtülen bu darbe girişiminde 241 şehidimiz, 2 bin 194 yaralımız var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun!” diye yazdı.