İstanbullu bayanlar ‘Anneler Günü’ konseriyle coştu 24.5.2009

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Anneler Günü” kutlama programında duygu ve coşku bir aradaydı. Abdi İpekçi Spor Salonu’nu dolduran annelere ve anne adaylarına hitap eden Başkan Topbaş, “Annelerin daha iyi yetişmesi ve yaşaması için sağlıktan, eğitime ve spora kadar önemli hizmetler veriyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen “Anneler Günü” kutlama programı, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yaklaşık 10 bin anne ve anne adayının katılımıyla gerçekleştirildi. Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile eşi ve Kadın Koordinasyon Merkezi Fahri Başkanı Özleyiş Topbaş’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın gelini Tuba Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın eşi Hülya Cerrah, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun eşi Gülser Babuşçu, İstanbul İl Müftüsü Mustafa Çağrıcı'nın eşi Gül Çağrıcı katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Kadın Koordinasyon Merkezi Fahri Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın eşi Özleyiş Topbaş, “Anneler Günü” ile ilgili bir şiir okudu ve tüm annelerin “Anneler Günü”nü kutladı. Özleyiş Topbaş, programın düzenlenmesini organize eden Emine Çınar Akalın’a da çiçek sunarak teşekkür etti.

Konuşmasına, “Çocuklarımın annesi ve sevgili eşim, tüm anneler, anneler gününüz kutlu olsun” diyerek başlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da yarınların annelerin elinde şekillendiğine dikkat çekerek, annelerin elinde yetişen çocukların yarının yöneticileri olarak İstanbul’da ve Türkiye’de görev başında olacaklarını söyledi.

En büyük fedakarlıkları annelerin yaptığını ve her türlü şarta rağmen yavrularını yetiştirmeye gayret ettiğini vurgulayan Başkan Kadir Topbaş, “Bizim değerlerimizde, inanç dünyamızda annelerin yeri bambaşka. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, imkanlarımız dahilinde Annelerin daha iyi yetişmesi ve yaşaması için sağlıktan, eğitime ve spora kadar önemli hizmetler veriyoruz” dedi.

Etkinlikte daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü öğrencisi Neval Kahraman’ın seslendirdiği “Sen Ağlama”, “Unutma Beni” ile Emrah Erdem’in seslendirdiği “Deniz ve Mehtap”, “Santa Lucia” adlı şarkılar izleyenleri duygulandırdı. Programa katılan bayanlar İSMEK Müzik Grubu’nun ardından sahne alan Muazzez Ersoy’un şarkılarıyla da coştular.